Kaçak akım rölesi, test edildi onaylandı

Videonun isminden tahmin ettim Sayın Kazım Uğur bunu izlemiştim. Bir tane daha vardı ama nedir nerededir bilgi bulamadım, böyle konser gibi bişeyde artık tel mi kopup düşüyor ne oluyor tam anlaşılmıyor, devamındaki çekimde yan yana yerde yatan 20 civarı insan var. Elektrikle toplu katliam adı altında birisi paylaşmış ama nasıl olduğu hakkında bilgi yok.

Sayın Vacip Deniz, benim yaptığım test de aslında topraklamayı da test ediyor çünkü topraklama yoksa ya da sıfırlama varsa zaten KAR açmayacak. Lamba yanmazsa hiç bişey yok lamba yanar da açmazsa ya sıfırlama vardır ya KAR açmamıştır.

Şu konuyu bir istişare edelim, hassasiyet konusunda nötr-toprak birleştirme mi yoksa nötr-faz arasına 7.5 watt yük bağlama mı daha iyi olacak? :) Neden derseniz benim yaptığım tabir yerindeyse zımbırtı da çantada gezdirilebilecek bişey, fişi prize takıyorsun tak röle aşağı iniyor. Tabi nötr-toprak birleştirmede de ikisi arasında akım akacağı için fazın herhangi bir rolü olmadığından röle açar. Benimki zaten gerçekten 30 ma akıma kapılsak kesip kesmeyeceği idi bu fikirle yaptım sonra bunu paylaştım işte ;)
sayın elbruz zaten adı üstünde k.a.k şalteri eğer elimizle faz a dokunduğumuzda ayağımız yalıtkan değilse gerilim vücüdumuzdan
akacaktır zaten canlıyıda bu olay öldürür.bu noktada k.a.k şalteri devreye girer gerilim vücudumuzdan akmadan açar sadece çalpılırız

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yine mi youtub .... :mad: Test butonunu üretici o yüzden koyuyor biz elimizle dokunup hayatımızla test yapmayalım diye :D

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,416
Son üye
avsukrugocer

Yeni konular

Geri