kaçak akım

arkadaşlar viko kaçak akım 30 ma nötr toprak temasında atmıor toprak direncimiz 1.36 ....bazı dairelerdede bi atıor bi atmıor .....60 w bi ampülü nötr toprak arası yaptıımda atmıor ama 100 w takınca atıor buda sürekli deil ayrıca ...daireye kolon hattının sayaç çıkışındada 300 ma k.a.r. var sizce bunun atmama sebebi nedir..teşekkürler..

300mA 60W da atmaması normal. Dairenizde mutlaka 30mA kaçak akım rölesi kullanmalısınız.

Nötr hattını toprak hattına değdirdiğinizde 300mA lik kaçak akım rölesinin atması için o anda o hatta 66W dan daha fazla yük çekiliyor olmalıdır.

benim sorunum daire içindeki 30 ma de atmıor..... 300 ma de sorun yok zaten .... kontrolün benden istei daire içindeki 30 ma nın nötr toprak temasında atması

benim sorunum daire içindeki 30 ma de atmıor..... 300 ma de sorun yok zaten .... kontrolün benden istei daire içindeki 30 ma nın nötr toprak temasında atması

Kısa devre ettiğiniz noktada nötr gerilimini ölçün. Eğer nötr gerilimi çok küçük ise (0,2V gibi) , topraklama direnciniz de iyi değilse (10 ohm gibi) , nötr ile toprağı istediğiniz kadar kısa devre edin kaçak akım rölesi atmaz. Nötr gerilimini arttırmanız için kısa devre ettiğiniz noktadaki hatta monofaze yükler bağlamalısınız. Bu durumdayken kısa devre ederseniz röleniz açar.

viko marka kaçak akım rölelerini hiç kontrol etmedim duyduğum kadarıyla vikonun şalt ürünleri daha yeni ürünler. nötr toprak arası kısa devre yapılırken yükün gerilim altında olmasına dikkat etmeniz gerekir. yani nötr hattında akım olmalıdır. yük gerilim altında değilse atmaması normal. kolay gelsin.

teşekkür ederim birde gerilim altında iken deneyelim o zaman sonucu paylaşırım...ama vikoda kaçak akım rölesinde problem olduunu kabul etti...

teşekkür ederim birde gerilim altında iken deneyelim o zaman sonucu paylaşırım...ama vikoda kaçak akım rölesinde problem olduunu kabul etti...

Nasıl yani? Gerilim yokken mi kaçak akım rölesini çalıştırmaya çalışıyorsunuz?

hayır ......ben gerilim derken denicem linyeye yükler bağlamayı kastettim....yoksa enerji açık..

arkadaşlar daire içinde 30ma viko kaçak akım var bi ana panoda 300ma viko kaçak akım var daire içinde nötrle toprak kısa devre yaptığımda 2 si birden atıyo bunda herhangi bi sebep var mı yardım ?

İkiside birlikte atabilir,normaldir.300 mA liğin ( yangın koruma ) atmaması için,selektif tip olması gerekir.Değiştirmeniz halinde,sorun ortadan kalacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
129,131
Kullanıcılar
451,464
Son üye
bariskose625

Yeni konular

Geri