Kaçak elektrik kullanımı

esenli76

Üye
meslektaş bir soru elektirikcinin evde kacak elektirik yakalanırsa sonuc ne olur evde kiracısın yetki belgesine müdahale ne derece olurmu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Neticede bir para ve hapis cezası var. Yetki belgene birşey olmaz.

Yetki belgesine ne olur bilmiyorum ama kaçak elektrik kullandığı için para cezası öder...

Kesinlikle yetki belgene bir şey olmaz.Uyarı alabilirsin belki.Ama uygulamadan haberin varsa ve engellemiyorsan vicdani sorumluluğu daha fazladır.Biz belli bölgelerdeki yapılan kaçak elektrik kullanımına karşı çıkarken benzerini meslek ahlakına uymayacak şekilde aynen yaparsak çok ayıp olur diyorum.Önce mesleki ahlak...

Yasal olarak para ve hapis cezası var.Yetki belgesine MAALESEF ceza yok

Yetki belgesinden önce hukuki süreç baş ağrıtır.Hapis cezası olabilir.
Bu yasa hemen değiştirilmeli.Uygulanabilir bir şey değil.Birçok masumun başı ağrıyor.

normal vatandaşın alacağı ceza ile senin alacağın ceza arasında fark var çünkü sen işi bilen kişi olarak mahkeme tarafından değerlendirileceği içi hafifletici sebebler göz önüne alınmayıp üst limitten ceza yersin muhtemelen mesleki ahlak meslek bilinci ve dürüstlük bunlar hepimiz için önem taşımalı

Aslında hukuk bu şekilde çalışmaz.ama şüpheli elektrikçi ise şüpheler artar:D
Ama iyi bir hakim olaya bu şekilde yaklaşmaz.
hapis falan dedik ama kişinin durumuna ve olaya göre bu durum değişir.
sabıka yoksa,mahkemede iyi hal durumu gibi nedenlerle ceza ertelemesi olabilir.
arkadaşı korkutmayalım:)

normal vatandaşın alacağı ceza ile senin alacağın ceza arasında fark var çünkü sen işi bilen kişi olarak mahkeme tarafından değerlendirileceği içi hafifletici sebebler göz önüne alınmayıp üst limitten ceza yersin muhtemelen mesleki ahlak meslek bilinci ve dürüstlük bunlar hepimiz için önem taşımalı

bana nasıl çalarız sorusu çok soruluyor ama ne kendim yaparım ne de yol gösteririm sonuçta haydan gelen huya gider mahkeme insan vicdanıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,941
Kullanıcılar
451,121
Son üye
hasanyenıdogan27@hotmail.

Yeni konular

Geri