kaçak elektrik kullanmak

KuRSuN06

Üye
arkadaşlar kolay gelsin bişey merak ediyorum elektrik direğinden kaçak elektriki nasıl çekiyorlar vandaki arkadaşımla konuştum dün akşam çadırlara elektriği nasıl getriyonuz dedim elektrik teline kablo bağladılar diyo bu şekilde nasıl kullanıyolar nötr olmadan ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
oyle bişey olabilir miş mi ya :) 2 kablo bağlıdır

Arkadaşım ısındıklarına göre kaçak elektrik kullanmak için direkten herhalükarda doğru bağlantı yapmışlardır burda açıklamasına giripte suça teşvik etmeyelim ( halk arasında eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim :) ) yalnız şunu bilelim kaçak elektrik kullananlar 72 milyon vatandaşımız ile helalleşmek durumundadır o da mümkün değildir.Mülk-ü millet kutsaldır vesselam.....

Kacak kullananıda, kacak kullananların parasını masum vatandaslardan alanların hepsini Allah'a havale ediyoruz...

bende onu sormuştum ama nasıl çekiliyo direkten diye suçamı teşvik oluyo ? özelden msj atsanız

elektrik iletimde yalnızca faz olarak aktarılır nötr dünya toprağıdır trafolarda nötr olarak topraklama sistemleri kullanılır ve bu sistemden bize elektrik gelir 380 volt taşıyıcı hatta tel attığın zaman gelen cereyan bir kazık yardımıyla toprağa akıtılırsa nötr varmış gibi elektrik bağlanır

NÖTRÜ TOPRAKLAMA YAPARAK SAĞLIYORLAR.

nötr topraktır faz olsun gerisine gerek yok kardeşim yaptıkları pek iyi birşey değil ama faz ın olması elektrik kullanımı için yeterli topraktan nötrlenir ve devre tamamlanır

öncedende öle kullanıyorlardı bulurlar her yer nötür :)

Kaçak elektrik kullananlar;benzetim yapılacaksa,vergi kaçıranlarla,asker kaçağı olanlarla,devlet malına bilerek zarar verenlerle,oyunu kasten kullanmaktan kaçınanlarla eşdeğer alınıp kabul edilebilir.Yani devletin trilyonlarca dolar servet harcayarak tamamladığı hidro-elektrik,doğal gaz santralı,çöp(Geri dönüşüm) santrali,termik santralini,vb.(İster özel,ister devlet eliyle çalıştırılsın) sanki bedava kaynak gibi harvurup harman savurmak hiçbir şekilde kabul edilir ve açıklanır,mantıklı,etik bir düşünce tarzı olarak izah edilip söylenemez.Doğruluk ve dürüstlük değildir.Bunlar bizim vatandaşımız olamaz,savurganlığın da(Kaçak kullanımın) bir ölçüsü olması,kantarın topuzunun çok fazla,abartıya varacak ölçülerde kaçırılmaması gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,822
Kullanıcılar
450,911
Son üye
fatih41311

Yeni konular

Geri