kablodaki titreşim

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar 28 şubat 2010 da 3 katlı 1 monofaz sayaçlı evin kolon hattı eski 4 nya kablo iken 6 lık nya ile yeniledim malum 3 kata ayrı ayrı abonelik kapalı olduğu için sayaç ayırımı yapılıp trifaze hat çekemiyoruz iş bittikten sonra 3 kat birden faliyete geçtiğinde örnek: lambalar buzdolabı soba klima v.s çalıştığında yeni değiştiğim 6 lık nya kabloyu tesadüfen dokunup ellemek ısısını hissetmek için baktığımda 6 lık nya kablonun ısındığı ve cep telefonunun titreşimi gibi tireşim yaptığını belirgin bir şekilde hissettim daha önce ısı farkettim ama kablonun normal müstakil bir 3 katlı evde bukadar titreşim yapacağını tahmin edemezken şahit oldum. sizce normalmi ve tedaş abonelikleri ne zaman açacaktır bilgisi olan yazarsa sevinirim buarada adanada abonelik kapalı iken ben iskenderunda abonelik yapabiliyorum iskenderun başka ülkemi yoksa

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kabloda titreşim aşırı akımdan olur.Çekilen akıma göre hesap-kitap yapak lazım ama, sanırım 10 luk kablo kullansanız daha iyi olacak.( ev tesisatı olduğundan, titreşim için , harmonik ihtimalini eledim)

Forum istatistikleri

Konular
128,780
Kullanıcılar
450,867
Son üye
mahir033

Yeni konular

Geri