Kablolar ve sıva boya

berk_kaan

Üye
Merhaba.. Ben yeni başladım stajerliğe ama şantiyelerde çalışmış birisi blir bu sorumun cevabını.. Mesela sıva atıldıktan sonra mı tavalar döşenir çünkü sonra tavaları streçliyorlar badana yapılırken.. bazende o odanın boyası atıldı mı ona gore diyorlar elektrık ustaları ne için diyorlar bunu ? Kablo çelmek için mi?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ona göre demelerinin sence sebebi ne olabilir? Tavalar (kanallar) genelde kirli tozlu oluyor, boya yapılmış ise duvar ve tavanları kirletmemek için olabilir mi?

Tava yani galvaniz kablo kanalları döşenirken elektrikçi kaba tabirle vurur geçer tuğla duvar ytong duvar patlatır geçer montajını bitirir,kablosunu çeker. Geçiş noktalarındaki tamirler rütuşlar sıvacı tarafından yapılır. Elektrikçi desant işlerini bitirir sorti kablolarınıda çeker boyacı girer en son elektrikçi anahtar-priz montajına girer.

Merhaba.. Ben yeni başladım stajerliğe ama şantiyelerde çalışmış birisi blir bu sorumun cevabını.. Mesela sıva atıldıktan sonra mı tavalar döşenir çünkü sonra tavaları streçliyorlar badana yapılırken.. bazende o odanın boyası atıldı mı ona gore diyorlar elektrık ustaları ne için diyorlar bunu ? Kablo çelmek için mi?
Kardesim daha kisa ve net sorabilirsen sorunu daha net cevap verilebilir.ben sahsen sordugun sorudan hic bir sey anlamadim?

Forum istatistikleri

Konular
129,263
Kullanıcılar
451,669
Son üye
Batuhancc

Yeni konular

Geri