kacak akım atması

tabiki,bütün topraklama panoda birleşip kazıga gidiyor, zaten lamba isviç kutularınıda topraklamıştık;) zaten rcd bu kadar toprak ile atmaması imkansız, haa bu arada birşeyi unuttum, çatıdaki ısıtıcıya faz nötr ve toprak çekiyoruz ya, ayrıca deponun demir ayaklarınada 6mm topraklama çekmek zorundayız, yani çatıdaki ısıtıcıdan depo ayaklarına,

bu arada biz çatıdaki ısıtıcının yanına da 1 tane heater isviç koyuyoruz ki, çatıda biri elementi değiştirirken ordaki isvicide kapatıp çifte güvenlik saglasın, adam çatıda çalışırken biri aşagıdan tuşa basarsa diye düşünüp bir zorunlu tuş koydurmuşlar çatıya
Volkancığım tamam kardeş. Ben gidip yatıyorum. Seninle tanıştıgıma memnun oldum ve forumda olmanı şahsen isterim. Bu konuyu yarın da inşallah devam ederiz.
Sen not et daha nereleri toprakladığınızı yarına yazmaya devam edersin çünkü gece buna yetmeyecek.
Saygılarımı sunuyorum kardeş.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bunlari isteyen elektrik kurumu ise kesin toptancilarla arasinda bir çıkar iliskisi var.)

dusunsenize yatak odasindaki bazaya bile topraklama cekmisler..yatarken ayak bileklerine baglayip oyle uyuyormussun.hehe)) zorunlu hesabi:d

valla abartılmış bir topraklama sistemi olabilir ama düşündügünüzde bence mantıklı, evin bütün toprak umudu 1 kazıga kalmıyor, ısıtıcı açıkken yıkandıgınızı yada elinizi yıkadıgınızı düşünün ve kaçak var, o toprak hattı sizi koruyacak ve rcd nın erken algılamasına yardımcı olucak, yani abartı olsada güvenlik yüksek, ha belki maliyet fazla ama fazla dedigin 150-200tl lik bir fazlalık, sonuçta burda 1 top(100mt) 6mm kablo 120 tl, 1 top 1mm kablo 22tl

* 70 metre 6mm ve 2 top 1mm yeşil ile güvenligi ful yapıyorsun, can mı önemli, 200tl mi?

arkadaşlar dün gittim ben tekrar arızaya bide baktım ki kasanın içinden buzdolabına topraklamalı priz çekmişler ,kasanın içindede faz nötr var topraklama yok orda sıfırlama yapmışlar fakat bir diğer sorun da nötr diye mavi kabloda sıfırlama yapmışlar ancak mavi kabloda da faz var . ben arızayı buldugumu düşündüm ve düzelttim.elektirkli şohbeni acıp biraz bekledik 10 dk sonra yine attı topraklma hattı sadece şohbene çekilmiş şohbende kacakda yok ama ben arızanın şohbenden kaynaklandığını düşünüyorum siz ne diyosunuz

Elektirikli şohbeni 10 dk boyunca açık biraktin ve kaçak akim rölesi atti doğru mu ?

dogrudur 10 dk sürmedi belkide 5 . 6 dkda attı

buzdolabi camasir makinesi vs evde ne varsa fisten cikart.tek tek prize takip dene, gozlemle..hangisinde atiyorsa arizayi o buatta,prizde,cihazda ara.

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,644
Son üye
VLT 2800

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri