kapasıtıf cok yukselıyor acıl yardım

benim çalıştığım fabrikadada kapasitif yükseliyordu.panodaki Mühürlü yerin içinden kondansatör çıktı.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
eğer tek faz kompanze edilmişse ve de sayaç elektronikse....sistem tek fazı kompanze etmek için sisteme kondansatör salacaktır...fakat diğer iki faz gereksiz kondansatör yüklenecektir(kalan fazların çekilen amperi düşükse tabi)bu da sayacın sürekli kapasitif yazmasına sebebiyet verecektir..o yüzden diğer 2 fazında kompanze edilmesi gerekmektedir.tabi arkadaşların belirttiği kontaktör yapışması veya röle arızası gibi durumları gözden geçirdikten sonra.....

SAYIN ARKADAŞLAR SANIRIM ARI ÜYE BU KONUDA DETAYLI BİLGİ VERMEMİŞ AMA BENİN SORUNUMDA ONDAN FARKSIZ DEGİL ŞİMDİ BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM FABRİKADA 1000 KW ABB TRAFO VAR ŞAYAÇLAR OG DEN ÖLÇÜM YAPIYOR KONPAZİSAZYON TARAFINA GELİNCE ABB RVC 12 RÖLE TAKILI TEKFAZ ÜZERİNDEN 1600\5 AKIM TARAFOSUNDAN ÖLÇÜM YAPIYOR FABRİKA ÇALIŞIRKEN ORANLAR ŞAHANE YÜDE 10 LARI GEÇMİYOR AMA FABRİKA DURUNCA Kİ ŞUANDURUYOR HEM REAKTİF HEM KAPASİTİF DÖNÜYOR YÜZDE 50 LERDE ŞİMDİ SABİT KONDASTÖR 10 KWA DEVREDEN CIKARIYORUM REKTİF UCUYOR DEVREYE ALIYORUM KAPASTİF UCUYOR FAZLARDA DENGESİZ AKIM VAR FAKAT R FAZI 1 AMPER S 0 AMPER T 3 VEYA 4 AMPER DOLYISI İLE 4 AMPER CEKEN FAZA 1 KWR MONİFAZE KONDASTÖR TAKTIM BİRAZ RE Yİ DÜŞÜRDÜ KONPAZİZASYON RÖLESİ OLUP BİTENDEN HABERİBİLE YOK SABİT1.00 GÖSTERİYOR HOŞ ENKÜCÜK KADEME 5 KWR AMA BANA SIRA İLE NASIL YOL İZLEMELİYİM YENİ NESİL RÖLE TAKSAM AKIM TRAFOSUNUN HASASİYETİ NE OLUR AYRICA KAÇ KADEME MONİFAZE VAR BU RÖLEDE HER FAZA AİT ACIKLAMA YAPACAK ARKadaşlara şimdiden teşekkür ,AYRICA BU SORUN DİGER FABRİKAMIZ DADA FARDI FAKAT AKIM TARAFOLRI 200\5 OLUNCA RÖLE KADEMELERDE DÜZENLEME YAPARAK SORUNU ÇÖZDÜM AMA BURDA OLMUYOR LÜTFEN YARDIM

SAYIN ARKADAŞLAR SANIRIM ARI ÜYE BU KONUDA DETAYLI BİLGİ VERMEMİŞ AMA BENİN SORUNUMDA ONDAN FARKSIZ DEGİL ŞİMDİ BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM FABRİKADA 1000 KW ABB TRAFO VAR ŞAYAÇLAR OG DEN ÖLÇÜM YAPIYOR KONPAZİSAZYON TARAFINA GELİNCE ABB RVC 12 RÖLE TAKILI TEKFAZ ÜZERİNDEN 1600\5 AKIM TARAFOSUNDAN ÖLÇÜM YAPIYOR FABRİKA ÇALIŞIRKEN ORANLAR ŞAHANE YÜDE 10 LARI GEÇMİYOR AMA FABRİKA DURUNCA Kİ ŞUANDURUYOR HEM REAKTİF HEM KAPASİTİF DÖNÜYOR YÜZDE 50 LERDE ŞİMDİ SABİT KONDASTÖR 10 KWA DEVREDEN CIKARIYORUM REKTİF UCUYOR DEVREYE ALIYORUM KAPASTİF UCUYOR FAZLARDA DENGESİZ AKIM VAR FAKAT R FAZI 1 AMPER S 0 AMPER T 3 VEYA 4 AMPER DOLYISI İLE 4 AMPER CEKEN FAZA 1 KWR MONİFAZE KONDASTÖR TAKTIM BİRAZ RE Yİ DÜŞÜRDÜ KONPAZİZASYON RÖLESİ OLUP BİTENDEN HABERİBİLE YOK SABİT1.00 GÖSTERİYOR HOŞ ENKÜCÜK KADEME 5 KWR AMA BANA SIRA İLE NASIL YOL İZLEMELİYİM YENİ NESİL RÖLE TAKSAM AKIM TRAFOSUNUN HASASİYETİ NE OLUR AYRICA KAÇ KADEME MONİFAZE VAR BU RÖLEDE HER FAZA AİT ACIKLAMA YAPACAK ARKadaşlara şimdiden teşekkür ,AYRICA BU SORUN DİGER FABRİKAMIZ DADA FARDI FAKAT AKIM TARAFOLRI 200\5 OLUNCA RÖLE KADEMELERDE DÜZENLEME YAPARAK SORUNU ÇÖZDÜM AMA BURDA OLMUYOR LÜTFEN YARDIM

1600/5 akım trafosu olan sistemden 3A geçmesi demek. Primer akımının %0,1875'i gibi miniminnacık bir değer anlamına gelir. Buda sekonder akımının (5x0,1875)100 = 0,0093A olması demek yani 9,3mA.
Netice akım trafosu primer değerinin %10'un altında duyarsızlaşmaya başlar.Senin bu değerin %0,1875 yani akım trafon bu değeri görmez.
Hadi gördü diyelim sekonder akım değeri 9mA bu değeri rölen algılamaz.
2-3A çok küçük değer yapman gereken bu çalışma dönemi boyunca yükü sabit tutmaya çalışıp röleyi kapatıp sabit kondansatör bağlaman.

çifti kardeş senin sisteminde en fazla kaç amperi goruyorsun birde abb rvc 12 modelinin hangi versiyonu yukler neler nasıl bir yuk

arkadaşlar şuan fabrika durdugu için yük olarak 2 adet güç kaynagı bilgisayar 4 adet te florasan yanı yor tabi birde trafo var 1000 kw gece sadece 250 w projöktör yanıyor ve 10 adet florasan şu anda toplam sabit kondastör 9,5 kwr r fazınada ayrıca 0,5 kwr bagladım bugün ne olacaksa yarın sabah görecem yanlız 1000 kw trafonun sabit nekadara ihtiyacı vardırn cevap yazarsanız sevinirim

Trafoya göre değişmekle beraber,7,5-10 kvar ile denemeye başlamanızda yarar var.Deva-
mına,duruma göre karar verirsiniz.

fahri yetiş bey zaten trafomda 20 kwr vardı fakat 1 aydır fabrika durunca ilk 10 11 gün 20 kwr sorunsuz çalıştı ama şimdilerde nedense kafam agrı neyse genede saolu yarın duruma göre hareket edecem artık

Forum istatistikleri

Konular
129,062
Kullanıcılar
451,333
Son üye
Buderusss

Yeni konular

Geri