Kapasitif aldı başını gidiyor..YARDIM

Röle üzerindeki hata ledini ve hata kodlarını gözden geçirin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
nasıl bir okul bilemiyorum ama 800kva'lık trafo bir okul için çok büyük gibi geldi bana
neyse konuya dönelim
800 kva trafonuz var ise ölçüm kesinlikle og tarafındadır.hücrelerin bulunduğu yerde birde 20 ile 40 kvar arasında sabit kondansatör olmalı o kondansatörü bulup devreden çıkarın.
UPS 'i kapattık demişsiniz, nereden kapattınız bilmiyorum ama ana pano üzerinden şalterini indirin.
hala kapasitif yazmaya devam edecek olursa og tarafındaki akım ve gerilim trafolarının çıkışlarını mutlaka analiz edin.faz kayması varmı yokmu onu bi kontrol etmeniz gerekebilir.
ayrıca diğer meslektaşların dediği gibi kullanılmayan hatların sigortalarını ana panodan indirin.yüksüz kalan boş kablolar kapasitif etki yaparlar.

aks.elk. merhaba ben sadece kompansazyon şalterini indirdim.

aks.elk. merhaba ben sadece kompansazyon şalterini indirdim.

orası tamam.sabit grubunuzu da devre dışı bırakmış iseniz kapasitif çok aşırı ilerlemesi normal bir durum değil.(tesis de bulunan kapasitif etki yapan alıcılar kapalı iken)sayacınızı kontrol edin.

Forum istatistikleri

Konular
129,521
Kullanıcılar
452,105
Son üye
turan_k
Geri