Kapasitiften Cezaya Giren Bir İşletmeye Gidiyoruz İlk Yapacağımız Ne Olmalıdır?

kendi getirdiğim analizörü devreye bağlarım kapasitif varmı kontrol ederim.sayaç arızalı olabilir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Gültekin hocam sizler yeni kompanzasyon devreye alırken kademeleri devreye alırken ana besleme sigortan atıyorsa PENSEAMPERMETRE ile akımları ölç.büyük bir ihtimalle sizler ana besleme sigortalarınızı değerini büyütmeniz gerekecek

bence arkadaşın en az 3 gün degerleri saat başı takip ederek hangi saatlerde kapasitife giriyor buna göre de en son düzeltmesinide yapması tabii en güvenli yol sil baştan yapmak bütün kontrolleri.

rölenin 3 fazlı olup olmadığını kontrol ederim ve sisteme bakıp kapasitşf ne kadar yük var ona bakarım ve büyük ihtimalle yük dengesizliği veya yalnış kondansatör seçimi olmadı röle değişip bakarım tabii akım trafolarınıda kontrol ederim.

bende sizlerin düşündüğü gibi düşündüm arkadaşlar
RGK rölesinin faz sırası karışmış olabilir mi?
c/ k ayarı uygun olmayabilir mi?
ve sabit kademe gücü büyük seçilmiş yada kondanstör güçleri endüktif yükle uygun olmayabilir mi? gereksiz kapasitif yükleme gibi.
RGK Rölesi bir defa değişmiş yakın zaman içinde ancak güç dengesizliği aşırı kompanzasyon.
Sistemin tam yükte cosQsini bilmiyorum bilsem yeniden kapasitif yük hesaplayacacım. aynı koşullarda daha önceden böyle bir işlem yokmuş bir takım tasarrufi işlemlerin ardından (derken aklıma gelen nükte sabit kademeye takıldım) yarı yarıya aktif tüketim faturamızı azalttık demişti hoca, ki! bu değişkeni de düşürmek gerkiyor sanırım.
5 adet bina varmış Y.B.İ. Okulu lojmanlar özel trafosu mevcutmuş.
Kilit nokta için yardım lütfen önceki mesajımdakidaki değerlerin önemi yok.

reaktif ayarını düşür.

Varsa sabit kondansatöründe kontrol edilmesi gerek.normalden yüksek olabilir.

günlük iki defa değer alırım gece ve gündüz değerleri karşılaştırıp duruma göre müdahale ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,918
Kullanıcılar
451,083
Son üye
ahmetkaya2828

Yeni konular

Geri