KAR ateş aldı

ben bu olaya gözlerimle şahit oldum sigortalar sigma anahtar ise günsan marka idi sigorta attığında ise anahtarın kontak kısmı erimiş kablolar yapışmış idi. anahtar ve kaçak akım telefon zili gibi ötüyordu.

İlginçmiş gerçekten...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kaçak akım açmaması normal zira çalışma prensibi sigorta gibi degildir
sigorta sigma demişsiniz o tür sigortalar (çin malı 1 tl lik) amper değerleri doğru değildir
bu yüzden açmamıştır

40A sigorta KAR'ın hemen yanında olduğu için yanmadan dolayı oluşan ısıdan termiği aktifleşmiş olabilir
aksi halde ceyran kesilmeseydi yangın çıkabilirdi
önemli not: kimse kıytırık tornavida kullanmasın, panodaki tüm vidaları kontrol ettim hepsi gevşek kalmış

kaçak akım açmaması normal zira çalışma prensibi sigorta gibi degildir
sigorta sigma demişsiniz o tür sigortalar (çin malı 1 tl lik) amper değerleri doğru değildir
bu yüzden açmamıştır

Sayın Metehan,

istanbul da iseniz veya yolunuz istanbula düşerse sizi fabrikamızda ağırlayıp sigma elektrik 'in çin markası mı yoksa yerli üretim yapan bir firma mı olduğunu anlamanıza yardımcı olabiliriz. Firmamız içlerinde ingiltere,ispanya nın da olduğu 49 ülkeye ihracat yapan 150 kişinin istihdam edildiği % 50 si yabancı ortaklı bir firma olup kompakt şalter, otomatik sigorta ,kontaktör ve akım trafolarını Türkiye de yerli olarak üretmekteyiz. Fabrikamızı ziyaret ettiğinizde Ar-Ge den başlayıp tüm üretim süreçlerini gördüğünüzde markamıza olan ön yargının kalkacağına inanıyoruz.

Saygılarımızla

Sayın Metehan,

istanbul da iseniz veya yolunuz istanbula düşerse sizi fabrikamızda ağırlayıp sigma elektrik 'in çin markası mı yoksa yerli üretim yapan bir firma mı olduğunu anlamanıza yardımcı olabiliriz. Firmamız içlerinde ingiltere,ispanya nın da olduğu 49 ülkeye ihracat yapan 150 kişinin istihdam edildiği % 50 si yabancı ortaklı bir firma olup kompakt şalter, otomatik sigorta ,kontaktör ve akım trafolarını Türkiye de yerli olarak üretmekteyiz. Fabrikamızı ziyaret ettiğinizde Ar-Ge den başlayıp tüm üretim süreçlerini gördüğünüzde markamıza olan ön yargının kalkacağına inanıyoruz.

Saygılarımızla
usta skystar ve sigma tv kartları sizinmi onların firmada sigma elektronik

Gerekli yorumlar yapılmış iki hususun önemine tekrar değinmekte fayda var;

1- Elektrik, gevşek elektrikçiyi ve gevşek bağlantıyı sevmez ikisinide patlatabilir.

2- Kaçak akım röleleri faz-faz ve faz-nötr kısa devrelerine ayrıca aşırı akıma karşı koruma yapmazlar.

Kaçak bi akım durumunda k.a.r cok kısa sürede enerjiyi kesiyor. Ne yazık ki sadece kablon gevşek olduğu için tutuşmuş. Kar bu durumda seni pek görmez:)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

kablo gevşek kalmış elektrik gevşek bağlantıyı sevmez.

Forum istatistikleri

Konular
129,300
Kullanıcılar
451,738
Son üye
ahmet Bükel

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri