KAR test cihazı yapamazmiyiz?

TİP A RCD'ler ❌ Çok işlevli test cihazım neden ARIZA gösteriyor?

Tip A RCD'ler artık elektrik tesisatında yaygın olarak kullanılıyor ve eski Tip AC RCD'lere kıyasla daha iyi elektrik koruması sunuyor. Ancak, test prosedürleri BS7671'e atıfta bulunarak gri bir alandır. Bu, çok işlevli test cihazlarında önceden programlanmış ayarlar kullanıldığında genellikle bir cihazın testinde belirgin bir başarısızlığa yol açar.

TYPE A RCDs ❌ Why does my multi-function tester show a FAIL?

https://electrical.theiet.org/wirin...anges-to-rcd-testing-in-bs-76712018plusa22022

https://www.doepke.co.uk/downloads/Techpubs/Techpub-08.pdf

Bölünmüş Yük Tüketici Üniteleri BS7671 Amd 2 ile Uyumlu mu?
Are Split Load Consumer Units Compliant with BS7671 Amd 2?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yani diyorlar ki bizim için önemli olan temel düzeyde koruma yapıyor mu yapmıyor mu yu test etmektir. En temel düzey AC tipidir. A,B, F demek AC nin üzerine ek özellikler eklenmiş, koruma düzeyi geliştirilmiş ürünler olduğuna göre AC testinden geçiyorsa gerisi bizi bağlamaz.​

Merhaba; iş yoğunluğundan bu konuyu takip edemedim, elimde ABB nin A ve AC tipi Kaçak Akım Röleleri mevcut , Kyorıtsu KEW6516BT cihazımla istediğiniz testleri yapabilirim, maalesef cep telefonumun harici kameram şimdilik yok ( video çekiminde ekran net gözükmüyor), fotolar daha net .

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-09-23 at 09.41.42.jpeg
    WhatsApp Image 2024-09-23 at 09.41.42.jpeg
    243.7 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2024-09-23 at 09.40.38.jpeg
    WhatsApp Image 2024-09-23 at 09.40.38.jpeg
    215.9 KB · Görüntüleme: 6
  • WhatsApp Image 2024-09-23 at 09.40.38 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-09-23 at 09.40.38 (2).jpeg
    231.9 KB · Görüntüleme: 6
Merhaba; iş yoğunluğundan bu konuyu takip edemedim, elimde ABB nin A ve AC tipi Kaçak Akım Röleleri mevcut , Kyorıtsu KEW6516BT cihazımla istediğiniz testleri yapabilirim, maalesef cep telefonumun harici kameram şimdilik yok ( video çekiminde ekran net gözükmüyor), fotolar daha net .

şahane!
aklımda bi kaç senaryo var ilk fırsatta yazmaya çalışacağım.
bilmiyorum, yeni bi konu açılsa daha mı iyi olur?!

merhabalar. otomatik test modunda AC-A tipi KAKR'leri sırasıyla AC, A, F ve B tanımlamasıyla test etmenizi rica ediyorum. her ölçüm sonrası rampa testi de yapabilirseniz üzerinde konuşabileceğimiz geniş bi veri setimiz olur.

iyi niyetinizi inşallah suistimal etmemişimdir.

teşekkürler.

not: otomatik testin x1/2, x1, x5 ve 0-180 derece testlerini içermesi size kolaylık sağlayacaktır.

merhabalar. otomatik test modunda AC-A tipi KAKR'leri sırasıyla AC, A, F ve B tanımlamasıyla test etmenizi rica ediyorum. her ölçüm sonrası rampa testi de yapabilirseniz üzerinde konuşabileceğimiz geniş bi veri setimiz olur.

iyi niyetinizi inşallah suistimal etmemişimdir.

teşekkürler.

not: otomatik testin x1/2, x1, x5 ve 0-180 derece testlerini içermesi size kolaylık sağlayacaktır.
Elbette yapar, paylaşırım Üstadım, birkaç günlük işimiz sıkışık, sonuçları basit bir tablo halinde paylaşırım ..

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,923
Son üye
veysel darğın

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri