katı yakıtlı kalorifer kazanı

sparc0

Üye
merhaba
şuan kullandığım katı yakıtlı kazanın su soğuyunca pompanın elektriğini kesen sistemi bağlı değil
bağlantıları vs. ben yaparım sadece ne lazım ve nasıl bağlarım anlatırsanız sevinirim
mesela suyun derecesi 30 dayken pompa çalışmayı durduracak
35 yada 40 derecede pompa yeniden devreye girecek
bu şekilde biz kapatana kadar pompa sürekli çalışıyor tamam az elektrik harcıyor ama gerek yok

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kontaklı termometre bağlayabilirsiniz.
termometre var fakat üst kapağı söküp bakmadım bağlantılarını falan biliyormusunuz
termostat var fan için mesela termostat 30 dereceye alınıyor fan çalışıyor su 40 dereceye gelince fan duruyor
şuanki termometrenin çıkışlarından mı alınacak bağlantılar
açıklayabilirmisiniz

birisi cevap verecek diye bekliyorum
ama boşuna :)

gazlı termostat varsa senın işin gorulur termostatın derecesını ayarladığın derecede devırdaım motorunu devreye sokar çıkarır motor gucu 50-100 watt arasıdır termostat çok rahat işini gorur

Kardesim sabirli ol bu forumda herkes her soruya cevap yazmak zorunda değil ben sana dilimin döndüğü şekilde anlatayım ENDA veya EMKO marka dijital termostat alacaksın sonra salyangoz fanini ve pompa uçlarını termostat a başlıyorsun sonra termometreden 30 derecenin altında fan çalışacak diye set ediyorsun ve termostatin ptc sensor kablosunu sicak su cikis borusuna baglamayi unutma bu kadar.

Fotoğraf ekleyemedim su an dağ başındayım emko ESM-3712HC model termostat fazlasıyla işini görür ben kara kazan panolarında bundan bağlıyorum su zamana kadar tık demedi.

gazlı termostat varsa senın işin gorulur termostatın derecesını ayarladığın derecede devırdaım motorunu devreye sokar çıkarır motor gucu 50-100 watt arasıdır termostat çok rahat işini gorur
gazlı termostat var şuan dediğim gibi sadece bağlantılarını bilmiyorum fan a bağlanmış sadece

bırtane daha termostat tak pompaya bağla termostatlar para değil almıyanı dovuyorlar perşembe pazarında:)

bırtane daha termostat tak pompaya bağla termostatlar para değil almıyanı dovuyorlar perşembe pazarında:)
benim sorduğumda buydu zaten bağlantıları falan filan nasıl olacak
mesela diğer termostat fan a bağlı termostat 30 derecedeyken suyun sıcaklığı 20 derecede ise çalışıyor 30 dereceye gelince duruyor
şimdi bu mantıktan bakarsak pompa bağlantısı saçma oluyor çözemedim
fan derece arttıkça duruyor eğer pompada o şekilde olursa istenilen dereceye gelince pompa durur :)
açıklayıcı anlatırsanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
129,100
Kullanıcılar
451,410
Son üye
aeguney

Yeni konular

Geri