katı yakıtlı kalorifer kazanı

o pek merak sayılmaz ama hiç bilgin olmayan birşeyi yapmak değil ki bu
bence siz evinize iyi bir elektrikçi çağırın ve tesisatınızı komple bi elden geçirin sayacın halini gördükten sonra tesisatın hali kimbilir nasıldır acaba ayrıca tedaş hiç bir zaman iç tesisata karışmazlar. sigortaları kapattığım halde atmaya devam etti diyorsunuz sigortalar nötrü kesiyor olabilir. rolenin atması için fazdan veya nötrden toprağa akış olması gerekir. tüm enerjiyi kestiğinizde nötr ve toprağı birbirine değdirseniz bile role açmaz.slm

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bence siz evinize iyi bir elektrikçi çağırın ve tesisatınızı komple bi elden geçirin sayacın halini gördükten sonra tesisatın hali kimbilir nasıldır acaba ayrıca tedaş hiç bir zaman iç tesisata karışmazlar. sigortaları kapattığım halde atmaya devam etti diyorsunuz sigortalar nötrü kesiyor olabilir. rolenin atması için fazdan veya nötrden toprağa akış olması gerekir. tüm enerjiyi kestiğinizde nötr ve toprağı birbirine değdirseniz bile role açmaz.slm
anlatmıştım ama tekrar anlatayım
o gördüğünüz kablolardaki siyahlık sayacın patlaması ile kabloların dış kısmına bulaşan maddedir kablolar yanık değildir.
sigortalar zaten faz a bağlı durumda anlattığım gibi nötr den toprak hattına kısadevre yaptığı için atıyormuş ara kablonun içine biriken su buna sebeb olmuş
ayrıca evdeki toprak hattı eski olduğu için kaçak vardı bakır çubuk alarak yeniden besleme yapmıştım toprak hattına şuan hiç bir sıkıntı yok
ilginiz için teşekkürler

insanin başina ne gelırse meraktan gelır derler bir yaşadığım olayı anlatcam:) şehirler arası otobusle yolculuk yapıyordum karşımda oturan yolcu onundekı televizyon arızalı mavini çağırdı mavın sağına soluna baktı arızalı servise yaptıralım sen yandakı televizyonla ıdare et dedı yolcu meraklıya :) mavin ayrıldıktan sonra başladı karıştırmaya arkasına elını soktu bilinçlı bişey yaptığı yok rastgele karıştırırken en sonunda koltuğun içinden bir duman koku gecenın yarısı dışarısı soğuk yolcuları dişarı boşalttılar otobusun elektrık panosundan elektriği kestıler tekrar bındık ötobuse adam pişkin pişkin hıçbışey olmamış gıbı dayanamadım oğlum milletı yakacaktın yaptığını beğendınmı mavın geldı ne oldu dedı sen bıraktın adam kisa devre ettırene kadar karıştırdı fazla merakta ıyı bişey değıl mantıkla hareket etmek lazım arızalı dedı mavin bırak serviste yapılsın senın ne haddıne adamın mılyarlık otobusunde tamırcılık yapmak :)

o bilinçsiz meraklıymış :)

:) siz çok bilinçlimısınız elektrik konusunda :)
bilinçsizlik o konu hakkında hiçbirşey bilmeden yapılan iştir
ben parçanın ismini bilmiyorum diye nasıl bağlandığını vs. anlamıyorum demek değil
siz bilmiyorsunuz diye herkezide öyle zannetmeyin

konu bitmiş gitmiş hala birşeyler yazma peşindeler maksat mesaj olsun işte başka birşey değil

merhaba
şuan kullandığım katı yakıtlı kazanın su soğuyunca pompanın elektriğini kesen sistemi bağlı değil
bağlantıları vs. ben yaparım sadece ne lazım ve nasıl bağlarım anlatırsanız sevinirim
mesela suyun derecesi 30 dayken pompa çalışmayı durduracak
35 yada 40 derecede pompa yeniden devreye girecek
bu şekilde biz kapatana kadar pompa sürekli çalışıyor tamam az elektrik harcıyor ama gerek yok
arkadaşım merhaba
bu sistem çok basit.öncelikle ayrı bir termostat ile kontaktör alacaksınve termostatı kazana maşon vasıtasile montajlayacaksın.daha sonra termostatın normalde açık kontağı ile kontaktörü besleyerek sistemi kurmuş olursun.
kolay ghelsin

arkadaşım merhaba
bu sistem çok basit.öncelikle ayrı bir termostat ile kontaktör alacaksınve termostatı kazana maşon vasıtasile montajlayacaksın.daha sonra termostatın normalde açık kontağı ile kontaktörü besleyerek sistemi kurmuş olursun.
kolay ghelsin
merhaba
saolun bu sorunu hallettim şimdilik
diğer açtığım konuya bakabilirmisiniz belki orada yardımcı olabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
129,100
Kullanıcılar
451,410
Son üye
aeguney

Yeni konular