KK Enleri

Sıfırdan başlayanlar anlayamadıklarını anlama çabasındayken sizin karmaşık anlatımlarınızıda anlamak için anlatılanlara bir anlam vermek gayretine girdiklerinde acaba üyeler için hangisi daha anlaşılır olur? anlamadığını anlama gayretinde olan ama okuduğuna anlam veremeyen anlamazlar neticede forumdan neyi anlamış olarak ayrılmış olurlar

Sizin stilden yazmaya çalıştım olmuş mu

Şaka bir yana mesaj birçok arkadaşın desteği ile adresine ulaşmıştır. Bundan sonra arkadaşımızın gereken hassasiyeti göstereceğini ümit ediyorum.

Son düzenleme:
Eleştirilmek nefse zor gelir. Şöyle bir anket yapılsa da anlaşılabilirlik düzeyiniz ortaya konsa...Belki o zaman bile kabul etmeyeceksiniz. Bakın burada size cevap verenler zır cahil insanlar değil oluşan ortak kanı anlaşılamadığınız yönünde. Bunu kabul etmekle birşey kaybetmezsiniz. Buraya sorunlarına çözüm bulmak için gelenlerin kendi kapasitelerini sorguladıklarına sizde şahitlik etmiştiniz, hatırladınız mı?! Şimdi böyle arkadaşların yazdıklarınızı anlayabileceğinden emin misiniz?

Sıfırdan başlayanlar için birşeyler yapmak isteriz, yapamıyoruz, ara seviyelere eğilemiyoruz yazmakta.

Anlama olmayınca olmamış...

İki ile üçün arasına nokta konduğunda ne yapması gerektiğini bilemeyenlere elbet de anlatabiliriz... Ancak çözümlenememiş onlarca teknik meselenin derinliği başlı başına anlayış meselesi... Bu kadar anlayamamanın ardından evvela bazı ölçümler yapılıp, nereden başlanması gerektiği düşünülmeli...

Herkes kendi dünyasında yaşar. Sizlerin anlamamaya alışmaktansa farklı Dünya lara, geniş ufuklara bakmanız gerek.

Ben halen bu konuyu evirip çevirip okuyorum ama yinede ne anlama geliyor diye düşünüyorum
Sanki üstü kapali atalin taş gibi

Yazarken endişeliydim haklıymışım da. Çünkü bu arkadaş ne yazık ki anlattığımızı anlayamamış olsa gerek.

Son düzenleme:
Neyse muhabbeti tadında kesmek en güzeli. Bizler rahatsızlığımızı dile getirdik şimdi muhatabı ister gereken hassasiyeti ve çabayı gösterir, ister adım hıdır elimden gelen budur der. Bu kendisinin bileceği iş.

Haklısın üzerine çok gitmemek gerek yoksa mesele uzayıp gidecek. Ben arkadaştan daha pozitif yaklaşım beklerdim. Biz kötü birşey söylemedik ama kabul etmek istemiyor. Neyse darılmasın, bildiği üslupla yazmaya devam ededursun olur ya belki o dilden anlayan birisine yardımı dokunur.

İngilizce kolay dil ondan anlaşılıyordur, Türkçe(Bilim/Dünya dili) dersleri yetersiz mi kalıyor ?

Ve ısrarla kendi dünyanızın sabitliğindesiniz. Anlatılamamış ne varsa biz zaten kabul ettik. Anlamamaya alışmış biri yine anlamayacaktır. Buradan konuşanlar hangi anlamadığını sorduysa bu zamana kadar, bize sabit değil anlatan birini belki bulur. Anlaşılamayan bu zamana kadar öğrenilmeyenler ise karşılığı bir şekilde çıkar, ha anlamayarak ha başka zararlarla... Ve ezberlediklerinizi anlamış sayıyorsanız sizin işiniz daha başka.

Mesela devlet birine onay verir öğretmen diye, o da gelir sınıfın en alimi sanar kendisini.

Enteresan kısmı ise, geçende bir talebeyi (talep eden) aranızda nasıl muhattap aldığınız ortadayken, burada yazıyorsunuz...

Biz ise her zaman anlayışa açık olmak isteriz, dinleriz...

Diğer taraftan konu dışı iletişim özel olarak yapılabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…