klima defrostta sigorta attırıyor

ataaydin

Üye
kolay gelsin arkadaşlar klimayla ilgili bi arıza var yardımcı olursanız sevinirim
lg beko 27500 mono split klima kullanıyorum işyerimde fakat son 1 haftadır klima defrosta girdiğinde dış ünitedeki gürültü seviyesi artmaya başlıyor ve en sonunda sigortayı attırıyor. makinaya zarar vermemek adına 15-20 dakka bekleyip tekrar çalıştırıyorum. fakat bu seferde verimi düşüyor ağzından sıcak değil ılık sıcak arası bi hava geliyor. bi hafta oldu servis çağıralı hala gelmediler mecburda kullanmak zorundayım. garantiside var hala . dikkatimi çeken bişe ise klima daha önceleri dış ünite karlanma yapıyordu ama son 1-1,5 aydır en ufak dış ünite de kar görmedim bu normalmidir ? bulundugum yerin servisi biraz problemli sizden ricam beni sorun hakkında veya nasıl giderilir konusunda bilgilendirmeniz ki servis geldiğinde yapacakları işlem sallamasyon bişe olmasın . yardımcı olursanız sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
düşük amperli bir sigorta da takılmış olabilir

yok sigortayı değiştirdim legrand marka 40 amper sigorta takılı sanmıyorum sigortadan ıoldgunu ki defrosta girmeden makina uzun süre sıkıntısız çalışabiliyo sıkıntı defrosta girdiğinde oluyo

defrost işlemindeyken dış ünite fanı çalışıyormu çalışmıyorsa cihaz zorlamaya bağlı olarak sigorta attırabilir,bu işlem iç ünite içinde geçerli defrost işleminde iç ünite fanı devreye girmiyor olabilir.

gaz ile ilgilide bir sorun olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,951
Kullanıcılar
451,140
Son üye
03hsyn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri