Kombi arizasi

Kombinin isitma esanjoru kirlenmis kireclenmis tikanmista olabilir. O nedenle verimli isitmiyor olabilir.
Bulunduğum ilde su pek kireçli değil. Kireçli dahi olsa henüz 1 yıl doldu kullanali ki bunun neredeyse 6 ayı hic kullanılmadı. Yinede kireçlenme bu kadar hızlı yaşanır mi. Ayrıca sorun bahsettiğiniz gibi diye düşünüyorum . Kombi tazyikli suyu ısıtamıyor. Suyu yarim açtığımda normal olarak sıcak ama basıncı arttirdigimda hemen soğuma oluyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

mutfak sıcak su , banyo sıcak su da aynı sorun yaşanıyor mu ?
pislik tutucuyu temizlendi mi ? soğuk su girişi
soğuk su girişi vanasını biraz kısın ne olacak .

Son düzenleme:
Bütün bataryalarda oluyor denedim hepsini. Ayrıca soğuk su vanasinj da kıstım ayni sorun devam etti. Artik suyu ısıtan sisten eşanjör ise muhtemelen o arızalandı veya suyun sıcaklığını ayarlayan hangisi ise

Son düzenleme:
Linkte suyu gereğinden fazla açmış olabilirsiniz diyor da yani ne yapacağız yağmurlama gibi kullanacak değiliz herhalde ki daha önce ayni basınç ile kullanabiliyordum. Bu linkte belirtilmiş ya eşanjör arızası var yada üç yollu vanada. Umarım servise derdimizi anlatabiliriz. Ancak eşanjör arızası daha mantıklı geliyor cunki suyu az açtığımda suyu ısıtıyor kombi ancak tazyikle açıldığı zaman soğuma basliyor

1.5 bar ayarında aşırı azalma yükselme var mı ?
su basma veya su alma kısa zaman içinde .

Olumsuz . Yakin zamanda azalma meydana gelmedi . 1.5 barda bulunuyor

Tekrar merhabalar . Servis 3 yollu vanayı değiştirdi. Ancak sorun çözülemedi malesef. Tabi fatura yüksek gelince banyoda sorun yaşıyoruz bari fazla fatura ödemeyelim deyip oda termostati takalım dedim. Syntech 176 kablolu termostat aldım montajı yaptım ancak bir yerde hata yapmış olmalıyım ki termostat ekranında 24.2 dereceyi gösteriyor oda sıcaklığında bende 23 e ayarladım ancak henüz ev sıcaklığı 23 e düşmemiş olmasına rağmen kombi yine ara ara çalışıp duruyor. Servis resimde görülen turuncu sokete takılacak termostat kablosu dedi bende taktim ancak sonuç basarisiz. Bu konuda yardımcı olabilecek varmı acaba
Konuyu kendim cevaplayayım. Sevgili servis elemanı arkadaş turuncu sokete takacaksın dedi onun üzerinde bus yaziyor diğer tarafta da tab1 yazan soket var internetten uzun uğraşın sonunda ariston marka ancak farklı bir seri kombiye baglantisinin yapıldığını gördüm. Kablosuz termostatin. Bende bus yazandan çıkarıp tab1 yazana taktim çalıştı. Bu konuyu böyle kapatayım . Banyo suyunun ısinmama sorunu ile ilgili bir yılı dolan kombinin bakımını yapacak servis ve eşanjörü temizleyecek sorunun çözülüp çözülmediğini buradan yazarım inşaallah . Allaha emanet

Ekli dosyalar

• 1578752462125777620774.jpg
    238.9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…