Kombi arizasi

Hidrofor bina için kullanılıyor toplam 8 daire için. Servis geldiği zaman kombinin kapağını açıp bir iki yere bakti o kadar sonra suda dalgalanma var kombi de sorun yok degip gitti. Bunun dışında kombi herhangi bir hata kodu vermiyor çalışırken normal olarak çalışıyor
siz en iyisi bir basınç düşürücü kullanın.
servis gaz ayarını yükseltir yükseltmesine ama fatura çok gelir.
En iyi çözüm sizin için bir adet basınç düşürücü kullanın.
bir tesisatçıya gidin kombinin sıcak su çıkış bölümüne bir adet basınç düşürücü taksın sorununuz büyük ihtimalle çözülür.
yada sıcak su vanasını çok az açın. tam açmayın.
sıcak su kullanım vanasını çok az bir miktarda açıp
öyle bir deneyin. şimdi yapabiliyorsanız eğer. o zaman sorunun ne olduğu anlaşılır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ancak garip olan. Musluğu yarim açınca su olması gerektiği sıcaklıkta geliyor. Ancak tam açınca soğuyor
siz en iyisi bir basınç düşürücü kullanın.
servis gaz ayarını yükseltir yükseltmesine ama fatura çok gelir.
En iyi çözüm sizin için bir adet basınç düşürücü kullanın.
bir tesisatçıya gidin kombinin sıcak su çıkış bölümüne bir adet basınç düşürücü taksın sorununuz büyük ihtimalle çözülür.
yada sıcak su vanasını çok az açın. tam açmayın.
sıcak su kullanım vanasını çok az bir miktarda açıp
öyle bir deneyin. şimdi yapabiliyorsanız eğer. o zaman sorunun ne olduğu anlaşılır.
Dediginizi denedim ama bir çözüm sağlamadı malesef.Ancak garip olan. Musluğu yarim açınca su olması gerektiği sıcaklıkta geliyor. Ancak tam açınca soğuyor. Yani bu basınçla alakalı çok fazla geliyor desem kombi 7bar a kadar basınçla çalışıyor teknik bilgilerinde.

Ancak garip olan. Musluğu yarim açınca su olması gerektiği sıcaklıkta geliyor. Ancak tam açınca soğuyor

Dediginizi denedim ama bir çözüm sağlamadı malesef.Ancak garip olan. Musluğu yarim açınca su olması gerektiği sıcaklıkta geliyor. Ancak tam açınca soğuyor. Yani bu basınçla alakalı çok fazla geliyor desem kombi 7bar a kadar basınçla çalışıyor teknik bilgilerinde.
hocam şimdi sıkıntı şu zaten.
kombiye giren su miktarı ile kombinin ısıttığı su miktarı bir birbirine eşit değil.
yani su girişi 10 litre diyelim.
kombi 5 litre su ısıtabiliyor.
Kombinin alt tarafındaki sıcak su vanası bölümüne bir basınç düşürücü takıldığında kombiye az su girip o su ısınacak ve sizin istediğiniz değerlere gelmiş olacak.
Yada su basıncı fazla olsun diyorsanız eğer. kombi servisine gazı yükseltin diyeceksiniz. onlar gerekeni yapar.
gaz yükseltme işini cihaz ile yapıyorlar.
sizin gaz ayarını değiştirme şansınız yok.
onun için servis olarak söylüyorum.

Kullandığımız hidroforda alt basıncı 4 bara ayarlı gönderdiğiniz link dede bu şekilde olması gerekir diye belirtiliyor o nedenle bar konusunda sorun yok gibi duruyor
hocam şimdi sıkıntı şu zaten.
kombiye giren su miktarı ile kombinin ısıttığı su miktarı bir birbirine eşit değil.
yani su girişi 10 litre diyelim.
kombi 5 litre su ısıtabiliyor.
Kombinin alt tarafındaki sıcak su vanası bölümüne bir basınç düşürücü takıldığında kombiye az su girip o su ısınacak ve sizin istediğiniz değerlere gelmiş olacak.
Yada su basıncı fazla olsun diyorsanız eğer. kombi servisine gazı yükseltin diyeceksiniz. onlar gerekeni yapar.
gaz yükseltme işini cihaz ile yapıyorlar.
sizin gaz ayarını değiştirme şansınız yok.
onun için servis olarak söylüyorum.
Anladim üstadım geldikleri zaman sizden aldığım bilgiler ışığında yönlendirme yapacağım servis gorevlilerini teşekkürler herşey için

Kullandığımız hidroforda alt basıncı 4 bara ayarlı gönderdiğiniz link dede bu şekilde olması gerekir diye belirtiliyor o nedenle bar konusunda sorun yok gibi duruyor

3. Sorunum yaklaşık 1 ay önce başladı ondan önce boyle bir sorun yoktu. Sorunu yaşayınca fark ettik ki hidrofor tankındaki balon patlamış onu değiştirdik ancak sorun yine çözülmedi

sadece balon değişti değil mi ?
aynı özellikli takıldı değil mi ?
bar basıncı üzerinde yazarmış .
tesisat değişime uğradı mı ?

https://www.tesisat.org/sorucevap/711/su-basinci-dusuk-pompa-cozumu

Anladim üstadım geldikleri zaman sizden aldığım bilgiler ışığında yönlendirme yapacağım servis gorevlilerini teşekkürler herşey için
yok zaten bar ile ilgili bir sıkıntı değil.
sıkıntı kombinin gaz ayarıyla ilgili. çok fazla su girişi var.
ancak giren suyu kombinin alevi eksik kaldığı için ısıtamıyor.
gaz ayarı yükselince ısıtmada artacaktır.

ayrıca gaz ayarı dediğimiz olay. zaman içerisinde bozulabiliyor. yıllık olarak Bakım yaptığınızda bu değerlerin hepsi kontrol edilir.
bina içinde çok fazla kullanım olduğunda gaz basıncı da düşebiliyor.
tıpkı su gibi gazın da belli bir seviyede tutulması gerekir.

3. Sorunum yaklaşık 1 ay önce başladı ondan önce boyle bir sorun yoktu. Sorunu yaşayınca fark ettik ki hidrofor tankındaki balon patlamış onu değiştirdik ancak sorun yine çözülmedi

sadece balon değişti değil mi ?
aynı özellikli takıldı değil mi ?
bar basıncı üzerinde yazarmış .
tesisat değişime uğradı mı ?

https://www.tesisat.org/sorucevap/711/su-basinci-dusuk-pompa-cozumu
Sadece balon değişti farklı bir işlem uygulanmadı. Ayrıca bar bilgisi hidrofor tankı üzerinde yer alan saatte yazıyor. Calistiginida bizzat kontrol ettim. Sorunumuz izmir isimli kullanıcı arkadaşında dediği gibi basıncin fazla gelmesi ile alakalı olabilir. Cunki musluğu az açtığımda suyun ısınması normal şekilde ancak tam güç ile açtığımda soğuma oluyor

Sadece balon değişti farklı bir işlem uygulanmadı. Ayrıca bar bilgisi hidrofor tankı üzerinde yer alan saatte yazıyor. Calistiginida bizzat kontrol ettim. Sorunumuz izmir isimli kullanıcı arkadaşında dediği gibi basıncin fazla gelmesi ile alakalı olabilir. Cunki musluğu az açtığımda suyun ısınması normal şekilde ancak tam güç ile açtığımda soğuma oluyor
kombinin gaz ayarını düşük tutmuşlar. az yaksın diye. bana kalsa basıncı 2 yada 2.5 bara getiririm. tabi kombinin alt tarafında sizin 4 bar olarak söylediğiniz yer. o kısımda bar basıncını daha da düşürün. en azından yüksek fatura gelmez. Ama bu bizim sıcak su ihtiyacımızı karşılamaz derseniz eğer. tek çare var gaz ayarını yükseltmek gerekir.
Belki şu da olabilir. normalde kombi soğuk suyun akış hızına göre alev gözlerini açıp kapatır. Böyle bir sorun da olabilir.

kombinin gaz ayarını düşük tutmuşlar. az yaksın diye. bana kalsa basıncı 2 yada 2.5 bara getiririm. tabi kombinin alt tarafında sizin 4 bar olarak söylediğiniz yer. o kısımda bar basıncını daha da düşürün. en azından yüksek fatura gelmez. Ama bu bizim sıcak su ihtiyacımızı karşılamaz derseniz eğer. tek çare var gaz ayarını yükseltmek gerekir.
Belki şu da olabilir. normalde kombi soğuk suyun akış hızına göre alev gözlerini açıp kapatır. Böyle bir sorun da olabilir.
Valla üstadım bu haliyle bile kalorifer 40 a ayarlandığı halde 8 konutluk binada en yuksek fatura bize geliyor. Gün içerisinde herhangi bir müdahalemiz olmuyor açıp kapatma gibi. Dediğimiz gibi gaz ayarını arttırdıklarını düşünemiyorum bile. Bar düşürücü konusu bir alternatif olarak aklımda dursun bakalım pazartesi gelirlerse servis den ne diyecekler . Durumdan sizleri haber derim inşaallah

Forum istatistikleri

Konular
129,527
Kullanıcılar
452,110
Son üye
srocu42

Yeni konular

Geri