kompakt

Bahsettiğim konu yeraltı kablolarıyla alakalı.faz nötr veya faz faz kısa devresinden bahsetmiyorum.fazlardan birinin dıs kablo kılıfının zarar görmüş ise toprağa Teması sonrası oluyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu örnekteki gibi tesisatın eksik hatalı olduğunu düşünüyorum, aynı KAKr bağlanmasu gibi tek koruma yerine eş gruplar yapıp koruma kontrol elemanları bağlarsın. Arıza bulma zamanı-yenileme masrafları minimuma iner.

Şalterinizin marka-modeli nedir? Forumda okumuştum belki yıllar önce, fazlar arasındaki yük-akım farkı çok aşırı olunca açtırma yapan şalterler vardı. Belki buna benzer bir özelliği vardır.

Bahsettiğim konu yeraltı kablolarıyla alakalı.faz nötr veya faz faz kısa devresinden bahsetmiyorum.fazlardan birinin dıs kablo kılıfının zarar görmüş ise toprağa Teması sonrası oluyor
Faz toprak kisadevresinde bile egerki t.m.ş. yi toroidal trafo actirmiyorsa kisadevrenin oldugu kisimda ses ve koku olmasi muhtemeldir.

Forum istatistikleri

Konular
128,833
Kullanıcılar
450,929
Son üye
tuanayildiz

Yeni konular

Geri