kompanzasyon ile ilgili

Hocam tamam da röleden hiç takip etme ihtimalim yok mu

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Evin girişindeki su vanasından su tüketimini okuyabiliyorsan rgkr nden de kompanzasyon takibi yaparsın herhalde ; bu forumdaki en nitelikli bir kaç mühendisten biri sana cevap yazmış sen daha niye cevap aranıyorsun ki ....

Tedaş sayacı baz alır. RGK Rölesine güvenemezsiniz. Çoğu elektrikçi röleyi bağlayıp ayarları tam yapmadan çekip gidiyor. akım trafosu oranları, Ck değeri falan ayarlamıyor. Hidroelektrik santralinde çalışıyorum, iç ihtiyaca bağlı kompanzasyon panomuz ilk 10 gün %70 kapasitif cezaya giriyordu ve biz bunu sayaç değerlerini kontrol ederken farkettik.

Ozelden cevap verelim diye bende karsilastim. Forumun amaci tum meslek camiasi ile paylasim halinde olmak degil mi neden ozelden paylasma ihtiyaci duyuyoruz. Burada uye arkadas forumda paylasim yapamadigi icin ozelden gondrmeyi onermis bu guzel bir davranis ama bunun haricinde cok anlamsiz sebeplerle ozelden soylemek isteyenler oluyor ve anlamak guc gercrkten

Teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz cevaplardan dolayı çok sağolun bir de şunu sorabilirmiyim 2015 reaktif ceza oranları nedir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Hocam tamam da röleden hiç takip etme ihtimalim yok mu

kafan rahatsa sınırda değilsen her yerden de takip edebilirsin pano tipi Şebeke analizöründen,reaktif güç kontrol rölesinden portatif el şebeke analizöründen o.g referanslı rgkr den güç ölçer tip pens ampermetrelerden ve son olarak en hassas sayaçlardan çünkü dağıtım şirketleri sayaç değerlerine göre size fatura çıkarır.

Teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz cevaplardan dolayı çok sağolun bir de şunu sorabilirmiyim 2015 reaktif ceza oranları nedir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Paylasilmis zaten
enflasyon değil ki bu sürekli değişsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…