kompanzasyon panolarında aşırı sıcaklık

optik porttan yüklenebilir ama ne kadar güvenli olur onu bilmiyorum,
yerinden sökülüp fabrikaya gitmeside olmaz gibi
eskiden hatırlarsınız elektrik kurumundan izinli sayaç sıfırlama yerleri vardı belki bu gibi yerlere götürebilir,
asıl önemli bence bu zorunluluk kullanıcıya fazla külfet getirmesin, bu elektrik kurumu için yararlı olacaksa sayaçlarıda çok rahat yenileyebilirler gerektiğinde.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar naptınız siz ya klima falan uçmuşunuz ya öncelikle panoya alltan ızgara şeklinde delikler açın sonra üst tarafa zerovarın çıkısında fan kontrol devresi uçları hazır var zaten bi adet fan takın ve sorunu çözün hala itirazı olan varsa gelsin şimdiye kadar yaptığım panolarda göstereyim..

aynı sorun bendede oluyordu careyi klıma koyarak bulduk tavsiye ederim selam

reaktörün ısıyı dagıtabilmesi için açık bir alana konulabilir

benim çalıştığım işyerindede aşırı ısınmadan rgk röleleri devreden çıktı ve alarm verdi 15000 lik klimamız ve panolarda fanlar olduğu halde röle devre dışı kaldı panonun altıda tamamen açık hava sirkülasyonu var hemen pano kapaklarını tamamen açıp dağıtım pano odasına 2 adet fan yerleştirdim şuan durum normal benim anlatmak istediğim pano içinde oluşan ısıyı fanlar dışarı atmakta yetersiz geliyorsa pano kapaklarını tamamen açıp panoların önüne fan yerleştirilebilir. röle içi sıcaklık ortam sıcaklığından çok yüksektir ortamın sıcaklığına bakarak aldanmayın.

arkadaslar,
panolarin fanla sogutmasinda temel prensip sudur. sizin pano ici sicakliginiz her zaman panonun bulundugu ortamin sicakligindan fazladir.
ne kadar fazla olacagida koydugunuz fana baglidir.
temel formul ise hepimizin bildigi Q=m*c*delta(t)
bunun icin oncelikle panoda isi ortayan cikaran cihazlarin aktif guc kayiplarini bilmek gerekiyor.
sonrasi yukardaki formul kadar basit.

ben adanada pano imalatı yapıyorum ve bu konu üzerine imalatta havalandırmaya önem gösteriyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri