Kompanzasyon Yeni Tebliğ

genç arkadaş ' Alıntı:
ethemgüner ' Alıntı:
...500 kva ve altındaki güçlerde ölçme Alçak gerim tarafından yapıldığı için SABİT KONDANSATÖR kesinlikle konmamalıdır...

"Sabit kondansatör, kesinlikle sayaçtan sonra konmamalıdır." Daha doğru gibi.
Çünkü sayaçtan önce bağlanacak şekilde mühürlü bölmede olmasını Tedaş istiyor.
A.G DEN ÖLÇÜLEN TESİSLERDE TEDAŞın istediği konusunu ATLAMIŞIM.İkazınız ve hatırlatmanız için teşekkürler.
saygılarımla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şimdi biz biyerde ölçüm yaptık misal aktif=10 reaktif =2 kapasitif =5 ama bi röle taktık röleyle tedaşın sarfiyatlrını kontrol ettik rölede aktif =6 reaktif= 1 kapasitif= 1 az yazıyo saatden bu değerleri örnek olsun diye verdim ama oranlar doğru vede emin olmak için bi mevcut saate paralel sayaç bağladık gercektende yeni saat az yazıyo ve röle doğru ölcüm yapıyomuş tedaşı aradık saat 2002 model akım polarite yönleri ters bağlanmış olabilir dedi bu yere tedaş geldi baktı ölcümler yaptı herşey doğru dedi 1 sene önce şimdi gercektende saat fazla yazıyosa kim sucludur her şey normal diyen tedaşmı? yoksa saati satan firmamı?bu yerde yüklü fatura ödüyo takdir sizin başımdan gecen bi olay sadece paylaşıyım dedim saygılarımla..

Sayaçların,hatalı kayıt yapması,her zaman beklenmesi ( maalesef ) gereken bir durumdur.O nedenle,ana pano giri-
şinde,güvenilir kalitede bir adet enerji analizörü de bulundurmakta yarar vardır.Bu durumda,konuların,ihtilafa düşme-
den çözümü daha kolay olur.

sanırım 2009 da da bu oranlar düşecek gibi gecen bir yerde okudum ve bende şirketin kompanzasyonunu ona göre ayarlattırdım. bence sizde şimdiden tedbirinizi almanızı öneririm. iyice araştırdıktan sonra 2009 ocak ayından itibaren oranlar düşüyor bilginiz olsun arkadaşlar . herkeze kolay gelsin

Bu tip mesnetsiz haberlerle,insanları paniğe sokmanın anlamı yok.Bahsettiğiniz haberleri,başka beklen-
tisi !olanların yaydığından emin olabilirsiniz."AB ülkelerinde kompanzasyon" konu başlığı altındaki TEDAŞ
sunumunu,birkez daha incelemenizi tavsiye ederim.

owerseas ' Alıntı:
sanırım 2009 da da bu oranlar düşecek gibi gecen bir yerde okudum ve bende şirketin kompanzasyonunu ona göre ayarlattırdım. bence sizde şimdiden tedbirinizi almanızı öneririm. iyice araştırdıktan sonra 2009 ocak ayından itibaren oranlar düşüyor bilginiz olsun arkadaşlar . herkeze kolay gelsin

kaynak göstermeni rica ediyom...

zanla işler yürümez gazatede herşey doğru yazıyo diye bişey yok resmi gazatede yazılı yasa var 11.maddenin iptali diye bundan daha kesin ne olabilir

Abone diyelimki % 23 olarak oranları geçti.Bunun %20si düşülüp kalan % 3 nün mü bedeli alınıyor? Yoksa nasıl olsa sen oranları aştın,reaktif olarak ne tükettiysen hepsinin bedelini ödeyeceksin mi deniliyor.

ikiside geçmişse (reaktif -kapastif) ikiside mi alınıyor yoksa fazla olanımı alınıyor.??şimdiden teşekkürler...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,548
Kullanıcılar
452,166
Son üye
özgür çetin14

Yeni konular

Geri