Kompanzasyon

gokmen

Üye
Deyerli arkadaşlar atelyemizde bir tane Kompanzasyon panomuz var röle eski tip gepa bu kompanzasyon ettiyimiz sistemden başka 2 panoya daha enerji vermekteyiz ve ayrı ayrı her iki panoda yine Kompanzasyon panomuz varayrı ayrı tabiki röleler vs.re mevcut bu iki panonun çektiyi toplam akımlar ilk ana panomuzun Kompanzasyon için kullanılan akım trafosundan geçmekte.ve yıllardır bu böyle çalışıyor buradaki sorum bizim asıl ana kompanzasyon panomuzda rölenin çalışması sağlıklımıdır sizce

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Reaktif röle kablo üstünden geçen reaktif yükü okur 2 panoya reaktif yükü kaldırdığınız için 1 panodaki reaktif röle kalan reaktif yükü okur sistem çalışır bu sistem uzak ara panolarda kullanılır kablodaki ısınma vb olumsuz kaldırmak amaçlı kullanılıyor

Yani her iki panonon çektiyi akım birinci ana panodaki ve bu panonun kompanzasyon r.g.kontrol rölesinin akım trafosundan geçmekte benim o farklı iki panoda motorlar çalışınca devreye kondansatör alıyor ana panoda sırf bunun için kondansatör almazmı bu seferde kapasitif artmazmı.takip ediyorum kapasitif.tam sıfırda tutamıyorum kaç gündür.sorumlu arkadaş yok.iş bana kaldı

Zaten sıfırda olmayacak kapasitif tüketiminiz ; aktif tüketiminizin % 15 ini geçmemeli . Kompanzasyon takip çizelgeleri var internette . Ona fatura değerlerinizi ve günlük endekslerinizi yazarsanız ahvaliniz ne durumda öğrenir ; gönül rahatlığıyla çayınızı çorbanızı içersiniz.
www.aydemmuhendislik.com/tr/teknik-bilgiler/kompanzasyon-takip-cizelgesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…