kompanze normal ihtiyacı olan kademeleri alıp bırakmakta fakat sayaç reaktif yazıyor

sinn

Üye
makel marka sayacın reaktif ledinin yanım söndüğünü gördüm fakat kompanzede hiç bir proplem yok röle ihtiyacı olan kademeleri alıp bırakmakta cof fi 1 de sabit, sıkıntı görünmüyor bundan dolayı akım trafolaının ve sayacın arıza yaptığını düşünerek değiştirttik sayacı tedaş luna lun5 sayacı taktı akım trafoları bıze ait değil siz değiştirceksiniz dedi :) ben ise değiştirdim fakat şuan yıne reaktif yazmakta ve gunluk endex aldım in:%47 cap:%42 ve kasım ayı faturasındada aynı bu değerler çıktı tedaşın aylık okuduğu endex ile benım aldığım gunluk endex nasıl aynı olabılır bu nedir nasıl olabilir yardımcı olabılırmısınız.. teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İşletmenize ait trafo varmı, alcak gerilim abonesimisiniz. Tesısın karaterısklerı, RGK rölesı marka model vs bilgiler verebılrsenız dha yardımcı olunabilir. Sız işletmeye yenimi geldınız, daha eskı faturalarda da sorun varmısmı,,

işletmenin 2 adet 400 kva lık trafosu var özel hattır,, sorun yaşadığım trafo a.g ölçümleri yapmakta 2012 aralık,2013 ocak ve şubat aylarında cezaya girmişti ben 2013 ocak ayında gelmiş entez rg12cs röle yi entezrg15cs ile değiştirmiş kademeler ve kontaktörlerde bi iki işlem yapmıştın o zamandan bu yana yapışık kalan bi kontaktör haricinde sorun yaşamamıştım ekim sonunda endexsleri okumaya gelen vatandaşlar uzaktan okuma yapmak için gps takmış ve ekim ayı faturamızdada ind %11 cap%9 larda idi fakat kasım faturasında iind cezaya girdiğimi görünce hesapladım %47 idi cap ise%42 idi fakat neden bilmiyorum faturada cap ceza yazılmamıştı, kompanzeyi kontrol ettğimde görevini yapıyor aakım trafoları normal ölçümler yappıyor, kondansatörlerde sıkıntı yok, kontaktörlerde aynı şekilde problem yok sayaç ve veya akım trafoları arızalı dıye değiştirmiştim fakat yıne aynı sorun tekrar edıyıyor ve yukarda yazdığım gibi kasım ayındaki ind ve cap değerleri gunluk aldığım ve hesapladığımdada aynı oranda cıkıyor anlam veremıyorum yardımcı olursanız sevınırım

Değiştirdiğiniz akım trafoları,sayaca aitmi?Bağlantılarının,doğru olduğundan eminmisiniz !

doğrudur sayaca ait bağlantıları doğru olduğundan eminim fakat bu gün faz sırasını değiştirdim sayaçta sorun düzeldi gbi yarın bi endexs daha alıp kontrol edecem

Selam sayın Sinn
Reaktif güç kontrol rölesine gelen akım trafosu ile sayacın akım trafosu arasında enerji çekimi var mı kontrol edin.RGK rölesi kendi akım trafosundan sonraki yükleri kompanze eder.RGK rölesinin akım trafolarından önce enerji çekimi var ise röle görmez ama sayaç ceza yazar.

doğrudur sayaca ait bağlantıları doğru olduğundan eminim fakat bu gün faz sırasını değiştirdim sayaçta sorun düzeldi gbi yarın bi endexs daha alıp kontrol edecem
Sayacın faz sırasını değiştirince uyarı çıkması lazım.

evet uyarı çıktı fakat o şekilde bıraktım, yarına kadar

sayacın akım trafoları ile RGK rölesinin akım trafoları arasında bir enerji harcanamsı gbi bi durumda yok

sayaçtaki faz sırasının sayacın reaktif yazmasına bir etkisi var mı?? faz sırasını değiştirene kadar in%47 cap%42 lerden aşşa düşmüyordu değiştirdikten sonraki aldığım 1günlük okumada %2-3 lerde reaktif yazıyor..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,053
Kullanıcılar
451,326
Son üye
greda

Yeni konular

Geri