Kondansatörler neden bozulur???

Pano sıcaklığı yüksekse bölümün havalandırması uygun olmalıdır.
Harmonik değerleri yüksek olabilir.
Kondansatörler tam boşalmadan sık sık deverye alınıyor olabilir

İlaveten daha kaliteli kondansatör markaları kullanmanı önerebilirim.
Benim sistemimde de 12 grup var ve gruplarımda 2 *50 kvar lık 440 Vluk siemens kondansatör kullanıyorum.2 grubum ENTES 50 kvar ve aynı 50 kvarlık siemens kondansatörden daha az akım çekiyorlar ve doğal olarak da kapasitesi etiket değeri 50 kvar olmasına rağmen karşılamıyorlar.
Kondansatör değişimi yaptıktan sonra reaktif güç rölenden kondansatörlerin tekrar kapasite taratmasını yapmayı unutma ve bunu yaparkende sistemin nominal çalışıyor durumda olsun ki akım trafolarından geçen akım doğru algılanıp kondansatörlerin tam kapasite değerleri çıksın.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İlaveten daha kaliteli kondansatör markaları kullanmanı önerebilirim.
Benim sistemimde de 12 grup var ve gruplarımda 2 *50 kvar lık 440 Vluk siemens kondansatör kullanıyorum.2 grubum ENTES 50 kvar ve aynı 50 kvarlık siemens kondansatörden daha az akım çekiyorlar ve doğal olarak da kapasitesi etiket değeri 50 kvar olmasına rağmen karşılamıyorlar.
Kondansatör değişimi yaptıktan sonra reaktif güç rölenden kondansatörlerin tekrar kapasite taratmasını yapmayı unutma ve bunu yaparkende sistemin nominal çalışıyor durumda olsun ki akım trafolarından geçen akım doğru algılanıp kondansatörlerin tam kapasite değerleri çıksın.

Sn Yener74
Elbette kaliteli ürün kullansın arkadaşımız ama yanıltıcı olmamak da gerekir.. Entes lerin bulunduğu kademelerin takılma tarihi, devrede kalış süresi, etiket voltajı, bu kademenin anahtarlama sıklığı gibi birçok parametreyide gözönüne almak gerek, sanırım bunu kabaca yapmış olabilirsin ama diğer bir marka ile anarken gerçekten hassas olmak gerekir. Yoksa İsrail bayrağını çizip Alman bayrağını yücelttmiş olursun..

Forum istatistikleri

Konular
129,314
Kullanıcılar
451,763
Son üye
mihammetahmetsisgin@gmail

Yeni konular

Geri