kontrol kartlarımız

Suat abi sanki motorları ethetnetle bağlıyorsun karta. Yani EtherCAD mantığında yapılmış bir kart gibi geldi.

Suat abi sanki motorları ethetnetle bağlıyorsun karta. Yani EtherCAD mantığında yapılmış bir kart gibi geldi.

@KAYSERİ Faruk cum,hiç sanmıyorum, adresteki dökümanları açamadım ama kesinlikle pulse direction çıkışı veriyordur. Sadece soket RJ45 ethernet konnektörü.

@Suat_Korkmaz Eğer olay dediğim gibi, RJ45 soketten sürücülere pulse direction bağlantısı yapmak ise kötü bir haberim var.. RJ45 konnektöre (standart olanlara) CAT5-CAT6 kablodan başkası girmiyor. Bu da demek oluyor ki shieldsiz kablo kullanacaksın..
Ama bir ipucu vereyim, Siemens'in kendi cihazları için ürettiği PROFINET (RJ45) konnektörleri büyükçene, 0,25 ekranlı kablo rahatlıkla bağlanır görüşüm..

Ethernet ile usb nin mantığı aynı. İkisine data seri geliyor. Hatta benim kartın hem etherneti hem usb si vardı. (hala duruyor köşede bağlayamadım) Devre neredeyse birebir aynı. Sadece usb yi tersleme içi max232 mi ne vardı üzerinde..

Öhöm öhöm Bende ekranlı kablo kullanıyorum

Ekranlı cat kablosu var diyecektim.

@nicaleus abi ethercad i misalen söyledim. Dediğin gibi pulse direction mantığında ama ethernet mantığı kullanılmış

Öhöm bende ekranlı kullanıyom...

Daha devreye almadım gerçi..

Bende ekranlı kullanacam desem daha doğru olacak...

Ekli dosyalar

• IMG_0507[1].JPG
    321.8 KB · Görüntüleme: 35
Ben işte bu yüzden pano fotoğrafı paylaşmıyorum farkındaysanız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…