Konveyör bandı

cyberkaya

Üye
Arkdaşlar merhaha,

Benim bir arkadaşımın kuş çiftliği yapmayı düşünüyor..Kuşları dikdörtgen şeklinde belirli bir sıraya dizip kuşların kafesinin önünden sabit bir şekilde elle kontrol edilebilen Konveyör bandı koyup yemleri bu şekilde vermeyi düşünüyor.Genişliği 10cm uzunlunda düşünüyor.Hangi malzemeler gerekli,ne tür motor hangi güçte kullanmalıyım... yardımlarınızı bekliyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bant uzunluğu ne kadar kaç saatte bir yemlemeyi düşünüyor otomatik yem dolum istiyormu veye projenizi etraflıca anlatırmısınız...

Yaklaşık 20 metre dikdörtgen şeklinde dönecek,10 cm band genişliği, kuşların rahat yem alabileceği hızda..kuş kafeslerini havada olup duvara monte edilecek.bandlar önünden geçecek isteyen kuş rahatlıkla yem alabilecek şekilde...

Ayrıca yem torbasından yem bitene kadar kendisi boşalacak..

Konuyu daha fazla detaylandırabilirsen malzeme konusunda yardımcı olabilirim

Proje şu şekilde..6 uzun 4 kısa kenar dikdörtgen olacak şekilde bir odalar şekilnde kuşlar yetiştirilecek..Kuş kafesleri duvara montel edilecek..Yatırımcı arkdaş yemlerle uğraşmak istemiyor.Bandın girişine yukarıdan bir torba yem koyup kendi kendine gitmesini sağlayacak..Yapılacak olan band 10 cm genişliğinde 20 metre uzunluğunda olacak((6+4)*2).Böyle bir proje düşünüyorumz.Bu proje için motor lazım olacak,band vs ekipmanlar lazım olacak. Sizlerden istediğim bilgisi olan arkdaşlarımız varsa hangi ekipmanlar ne şekilde olacak diye yardımlarınızı bekliyorum..İnş aydınlatmışımdır..

dikdrtgen bir bantı tek motorla çevireceksen motorun olduğu bantla diğer bantları tahrik etmen gerekecek. Hesaplarıma göre 2,2 KW 1400 d./dk bir motor ve ona akuple 22 d./dk bir redüktör senin işini görür.

Forum istatistikleri

Konular
128,994
Kullanıcılar
451,203
Son üye
ilayda.ugur

Yeni konular

Geri