ktp600 s71200 tag paylaşımı

Merhaba, bir projede başlıktaki ikiliyi programlıyorum. Yalnız garip bir sorun var, plc tarafında tanımladığım tagları ktp600 de seçip hatasız derleyip yüklememe rağmen bu tagları kontrol etmiyor ekran. Fakat plc içerisinde oluşturduğum bir data block içerisindeki tüm hafızayı okuyup kontrol edebiliyor. Norml tagları kontrol etmesi için extradan bir ayar yapmam gerekiyormu acaba?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kontrol edemediğiniz taglar sadece PLC input tagları olabilirmi?

Benim de başıma gelmişti böyle bişey. neden olduğunu hala bulamadım.

hmi taglarına gel bahsettiğiniz %m0.0 %m0.1 gibi tagların üzerine gelin.ekranı sağ tarafa kaydırın.orada sembolik adresleme göreceksiniz.onu absolute adresleme yapın sorununuz çözülecektir

hmi taglarına gel bahsettiğiniz %m0.0 %m0.1 gibi tagların üzerine gelin.ekranı sağ tarafa kaydırın.orada sembolik adresleme göreceksiniz.onu absolute adresleme yapın sorununuz çözülecektir
Hocam teşekkür ederim bahsettiğiniz kısmı bulup değiştirdim. Yalnız öğrenmek istediğim, misal bazı taşlara dediğiniz işlemi yaptığımda plc tag kısmı tırnak içinde görünüyor, bazıları ise tırnak içinde değil. Bunun anlamı nedir acaba?

Birde bu tagları el ile Absolute çevirmek yerine başlangıçta bu şekilde tanımlayamıyormuyuz?

Hocam bu gün yükledim programı fakat absolute adresleme de işe yaramadı. Siemensi aradım versiyon güncellemesi yapın vs. gibi garip şeyler söyleyip geçiştirdiler. Sorun ile ilgili acil bir çözüm gerekli.

Forum istatistikleri

Konular
129,165
Kullanıcılar
451,516
Son üye
SERDAR ASLAN

Yeni konular

Geri