kuka kak problemi

İşletmenizde hangi tür topraklama kullanılıyor bunu gözlemleyiniz..
TN-C-S türü bir topraklama kullanılıyor ise motor gövdesinden gelen topraklama kablosunu işletmeden gelen topraklama kablosu ile birlikte K.A.R'nin GİRİŞ Nötr ucuna bağlayınız.
İşletme topraklaması TT ise nötr girişini boş bırakıp münferit topraklama yapınız.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Slm. Arkadaşlar yeterli bilgi ve tecrübe yoksa yanlış bilgi vermemek gerekir bence bu sebeple?

Ben küçük bir soru sorayım ? Kaçak akım röleleri sadece faz nötr arası akım ölçümü yaparsa sadace 3 faz ve toprak ile çalışan
Bir kaynak makinesi vs. De nasıl denetim yapar.
Bu kar tipine göre değişmezmi? Örneğin ev için kullanılan ile trifaze kullanimi olanlar gibi?

Sn. @devil190795 kardeş ortalığı karıştırıp yok oldu sanırım :)
yok olmadım kusura bakmayın hala ugrasıyorum sonuc yok robotu baglayınca kut gidiyor

Nasıl biseymis bu abi merak ettim.foto yukleyebilirmisiniz?
IMG-20171211-WA0004.jpg
IMG-20171211-WA0005.jpg
IMG-20171211-WA0006.jpg
IMG-20171211-WA0007.jpg

kablo degıstırdım ama gene olmadı atıyor dırek

Moderatör tarafında düzenlendi:
Büyük ihtimal bir noktada nötr ve toprak birleştirmesi ( ya da kasıt dışı temas ) yapılmış ki kaçak akım rölesinin tutması bu durumda imkansız . Pano da ki bütün cihazlara ait nötr lerin toprak ile temasını araştırarak işe başlayabilirsiniz .

ana besleme hattından noturu ve topragı soktugum zamanda tek tek noturu sonra topragı soktugumdede atıyor

evet kuka robotun besleme pansu gordugunuz harmonık durmunda bır problem yok

Sizdeki makinanın beslemesi nötrlü mü nötrsüz mü?

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,940
Son üye
ranakaraca05

Yeni konular

Geri