kullanılan akım trafosu ve t.m.ş ye göre kw hesabı yapılırmı?

ilk 6 kademe monefazemi olacak ve toplamdamı 1. kademenin 1.5 kvar mı yoksa 4.5 varmı olacak ?2.verdiginiz adımlar içinde geçerli sorum eger toplamda degilse bu verdigniz degerler bulmuş oldugumuz kondansatör degerinin hemen hemen 2 katı oluyor birde ilk 6 kademe monefazemi yapayım monefazeleri kademede nasıl dagıtsam verim alabilirim

Yükünüz,30 kw civarında görünüyor.0,45 ten 1 yapmak için,katsayı 1,98 dir.30*1,98=59
kvar olur.İlk üç kademe 1,5 kvar,2. üç kademe 2,5 kvar,diğerlerini 2,5-5-7,5-10-15-20 ile
başlayabilirsiniz.Israrla belirtiyorum.Öncelikle,faz dengelemesi yapınız.Bu uygulama sonu-
cunu,röleden alacağınız ölçüm sonuçlarına göre,yeniden ince ayarlar yapmanız gerekecek.
100/5 akım trafosu ile,değerleri tutturabilirsiniz.Bu hesaplama,en kötü duruma göre olduğu
için,kondansatörler,arıza durumunda,müdahale edilene kadar,sistemi normal götürebilir.

faz dengelemesini nasıl yaparız ve kontaktör ve sigorta degerlerinide verebilirmisiniz 1 kademenin toplamımı 1.5 kvar ve 2.kademeninde toplamı 2.5 kvar yanlış anlamadıysan birde mone faze 6 tanemi olcak ilk 6 kademeyi monefazemi yapsam acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
çok tşk ederim ama ben tmş yanlış yazmışım 25A 45A UMARUM KW HESABINI BUNA GÖRE YAPMAMMIŞINIZDIR ÖYLEYSE YİNE KAFAM KARIŞTU

ilk 6 kademe monefazemi olacak ve toplamdamı 1. Kademenin 1.5 kvar mı yoksa 4.5 varmı olacak ?2.verdiginiz adımlar içinde geçerli sorum eger toplamda degilse bu verdigniz degerler bulmuş oldugumuz kondansatör degerinin hemen hemen 2 katı oluyor birde ilk 6 kademe monefazemi yapayım monefazeleri kademede nasıl dagıtsam verim alabilirim

faz dengelemesini nasıl yaparız ve kontaktör ve sigorta degerlerinide verebilirmisiniz 1 kademenin toplamımı 1.5 kvar ve 2.kademeninde toplamı 2.5 kvar yanlış anlamadıysan birde mone faze 6 tanemi olcak ilk 6 kademeyi monefazemi yapsam acaba?
mrb sn fahri bey ben t.m.ş 25a 45a yazdım sanıyordum ama yanlış yazmışım 35 yaşmışım ben umarım bana verdiginiz bilgilerde bu tmş ye dayalı hesap yapmamışınızdır öyleyse eger yine kafam karıştı :((

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,438
Kullanıcılar
451,990
Son üye
selahattink0c

Yeni konular

Geri