Lambalar pir pir ediyordu simdide gidip geliyor

Oyle parayla pulla fazla tel sararak filan sacma sapan uyduruk isler yapmayin..iki gun sonra yangin cikartirsiniz Allah korusun..busonlu sigortalarinizda problem var anladgim kadariyla..hepsini ayni degerde otomatik sigorta ile ehliyetli bir elektrikciye degisttirin ilk olarak..faz-notr gerilimlerini olcturun..kolon hatti ve sigorta kutusunda gevsek baglanti olabilir.hepsi kontrol edilmeli..oyle uzerine iki sipir tel sarip altina bozuk para koymak da nedir ya..bu kadar basitmiymis bu isler!!
üstadım ehliyetli elektrikçi getirdim sabah oda baktıki evin girişindeki sigorta erişmiş onu değiştirdi tabi bizde teşhis koyuldu zannedip rahatladık elektrikçi bir müddet kontrol yaptıktan sonra geçmiş olsun dedi gitti.demekki biraz çalışması gerekiyormuş ki pırpır olayı tekrar etti ayrıca gidip gelmeye de başladı.aklıma o 3 adet apartmanlara dağılan sigorta geldi ona bir baktım hem gevşemiş hem erimiş ateş gibiydi.gidip yenisini alayım dedim abi onu zor bulursun dediler neyse kuytu bir dükkandan buldum.taktım çalıştıramadım yenisini para mara koymamıştım o zaman.sonra eskisini sarıp yerine taktım düzeldi.ve voltaj daha yuksek gelmeye başladı.Bende sorun çözüldüğü için sevindim haliyle.ama tehlikeli diyorsanız kısa zamanda değiştiririm sigortaları.teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Tehlikeli tabiki.busonlu sigortanin ustune tel sararak sigortanin amper degerini degistirmis oluyorsunuz..sigortanin uzerinde yazan degerde c tipi otomatik sigorta taktirin.kacak akim rolesi yoksa daire icine ve sayac panosuna kacak akim rolesi taktirin..olasi yanginlara ve elektrik carpmalarina karsi onlem alin..gevsek baglanti elektrikte cok tehlikelidir..elektrik kontagi denen yanginlar gevsek baglanti sonucu ya da sigorta degerlerinin yanlis secilmesi, degistrilmesi!! sonucu kablolarin tutusmasi ile ortaya cikar..cok basit gibi gorunen bu tarz problemler ileride cok buyuk sikntilara yol acar..ehliyetli! bir usta bulup onlemlerinizi alin derim.

Tehlikeli tabiki.busonlu sigortanin ustune tel sararak sigortanin amper degerini degistirmis oluyorsunuz..sigortanin uzerinde yazan degerde c tipi otomatik sigorta taktirin.kacak akim rolesi yoksa daire icine ve sayac panosuna kacak akim rolesi taktirin..olasi yanginlara ve elektrik carpmalarina karsi onlem alin..gevsek baglanti elektrikte cok tehlikelidir..elektrik kontagi denen yanginlar gevsek baglanti sonucu ya da sigorta degerlerinin yanlis secilmesi, degistrilmesi!! sonucu kablolarin tutusmasi ile ortaya cikar..cok basit gibi gorunen bu tarz problemler ileride cok buyuk sikntilara yol acar..ehliyetli! bir usta bulup onlemlerinizi alin derim.
Ustam çok haklısın bu konuda elektrik gerekli tedbirleri aldığımızda çok güvenli ama tedbirsiz kullanırsak can ve mal kaybına sebep olur!Bununla ilgili bir konu açacağım birazdan elektrik yangınlarıyla ilgili!

Hayatınızdaki riskleri ortadan kaldırmak için harcayacağınız parayı "masraf" olarak görmeyin. önemsemediğin yada savsakladığın küçük gördüğün şeyler için gün gelir ciddi bedeller ödersin.
Her zaman söylüyorum bu konunun önemi hakkında meslek dışındaki vatandaşlarımızı bilgilendirmeliyiz. Ben bunu elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

Oyle parayla pulla fazla tel sararak filan sacma sapan uyduruk isler yapmayin..iki gun sonra yangin cikartirsiniz Allah korusun..busonlu sigortalarinizda problem var anladgim kadariyla..hepsini ayni degerde otomatik sigorta ile ehliyetli bir elektrikciye degisttirin ilk olarak..faz-notr gerilimlerini olcturun..kolon hatti ve sigorta kutusunda gevsek baglanti olabilir.hepsi kontrol edilmeli..oyle uzerine iki sipir tel sarip altina bozuk para koymak da nedir ya..bu kadar basitmiymis bu isler!!
Faydalı uyarılarınız benim için çok değerli !

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,393
Son üye
kaleli.71

Yeni konular

Geri