Laptop kamerası nasıl değerlendirilir?

yazmayacaktim forumda ama iste.
sakin kardesimboyle fantezilere girisme. 5 volt diye kucumseme. kisa devre oldugunda bir anda 1 amper akar.
kamera direkt usb dir genelde evet, ancak hatlarini tam bilmelisin, eloinde sema yokken beslemeyi ters verirsen yanar,

yolgezer74 arkadaşın dediğine göre bu kamaralar usb ise çalışır diye düşünüyorum. Yanma kısmına gelince, kamarayı ters bağladığımda kamara yanacaksa yansın zaten işe yaramıyor. bilgisayar zarar görmesin diye usb çoklayıcı kullanmayı düşünüyorum. Sonuçu en kısa zamanda burada.

Pek bişey olmaz herhalde PC'ye ama size olmasın asıl mevzu bu! ;)

Arkadaşlar, bugün bir deneme yapıyorum. Tavsiye edeceğiniz kamara programı var mı?

kameralar konussunda pek bilgim yok ama hadi düz mantık usb ye taktık diyelim şansa da her bağlantı da da tuttu ilk olarak bilgisayar bu donanımı nasıl tanıyacak ikicisi kameralar okuduğuım kadarı ile sadece pixel işliyor yani elektrik sinyaline bu pixelleri çevirecek ve yükseltip data ya verecek sonrası datanın doğru alınması ve bu bunun bilgisayara gönderilmesi için çip dediğimi zdevre elamanları gerekli olmaz demedim olur ama doğru donanımıda doğru şekilde kulllanaraktan
kolay gelsin

Bazı kameraların üzerinde olurmuş beyni. :cool:;)

Forum istatistikleri

Konular
129,096
Kullanıcılar
451,403
Son üye
fyapar

Yeni konular

Geri