Laptop lcd inverter arızası ?

tamir etmeyi düşünüyorsan unut üzerindeki parçalar ya yok yada ekonomik değil yeni almak daha ucuz zaten entegre de bozulmuştur...

f%2F2%2F019-0053__3.0_enl.JPG

arkadaşlar ikinciel yeni bir inverter aldım aynısından denemek için kırmızı ile işaretlediğim parçayı söküp ona taktım çalışıyor. bu parçayı iptal edip direk çıkışa verince gerilim alamıyorum. çünkü kurşundan yapılmış bişeye benziyor. cam gibi kırılgan tabi iletken, yüzeyine 3 tane kablo lehimlenmiş 2 tanesi trafodan gelen gerilim soket tarafına, bir kablo ile çıkış veriyor gerilim burdan çıkıyor. tabi soketin diğer çıkışı pcb den geliyor trafoya bağlı. bu olmadan çalışmıyor. çokda hassas en ufak fazla akım çekse ortadan ikiye ayrılıyor. üzerinde yada kartta kod falan yok olsa datasheet den bakardık. bilen varsa bilgilendirirse çok iyi olurdu.

Sökmüşken resim çekseydin 360 derece!

o zımbırtı kaskat devresi olabilir içeriğinde kondansatör ve diyod var gerilim katlayıcı olabilir +,- girer +,- çıkar 4 pinli olur yada ortak - ile 3 pin olabilir üreticinin tasarım ekibinin hayal gücüne bağlı çok ileri gidip entegrelerin yazılarını silebilirler biz siliyorduk şemasını kaybedince komedi başlıyordu...

Forum istatistikleri

Konular
128,884
Kullanıcılar
451,028
Son üye
Mashiro Shiina

Yeni konular

Geri