Lazer Kazıyıcı ve Kesici Router (co2 tüplü)

o ayarların hepsini yaptım.
rastering özelliği olan yazılımda bir hata var. hepsi bu şekilde.

Hocam o zaman ışının kalınlığı çok ince geliyor odak noktası ile oynayarak ışın kalınlığını arttırmanız gerekmekte diye düşünüyorum. Program büyük ihtimalle daha kalın bir odaklamaya göre ayarlanmış. Nacizane fikrim

Birde toplam maliyeti ne kadar oldu size sistemin?

anlatamıyorum galiba yazılımsal bir hata var.
o hello world yazısını yazdığım makine zaten kendi çin malı ana kartı ve pc yazılımı ile birlikte aktif kullandığım bir makine idi. hello world yazısı dışında diğer taraftaki kelimeler harfler göründüğü gibi (odak ayarı ikisinde de aynı yükseklikte yapıldı)
arduino ile denemeler yapmak için motor bağlantılarını ve lazer bağlantıları söktüm arduinoya taktım. zaten çalışan bir sistemi ben arduinoya çevirdim. ama dediğim gibi yazılım sıkıntısı var.şöyle bir çizim yapayım daha anlaşılır olur,

rastering çizgileri bu şekilde olmamalı,

olması gereken kazıma şekli

Moderatör tarafında düzenlendi:
Silindirdeki balans oyukları dikkatinizi çekti mi? Epey uğraşmış ama güzel olmuş.

lazerin tüpünü bağladım. su tesisatını geçici hortumla yaptım. devirdaim motoru biraz sesli çalışıyor su kabının içinde kusura bakmayın şimdiden.
ayna ayarlarında hiç sorun yaşamadım önceki makineden alışık olduğum için herhalde
bu forum için bir video

Atakan abi mütüşlü olmuş

Aman dikkat lazere yaralanmalara sebebiyet vermesin. Çok tehlikeli bir çalışma olmuş aslında.

@Suat_Korkmaz abi ben balans göremedim nasıl farkettin

Atakan abi mütüşlü olmuş

Aman dikkat lazere yaralanmalara sebebiyet vermesin. Çok tehlikeli bir çalışma olmuş aslında.

@Suat_Korkmaz abi ben balans göremedim nasıl farkettin

tehlike bizim işimiz
şaka bir yana evet tehlikeli ama dikkatli olursan sorun olmuyo

bu arada o flycutter videosunu izledim.
öyle silindirik flycutter olmaz. ne gerek var öyle birşeyin ki..
çubuğa yapılır gerektiğinde ayarlı da olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…