lcd ekranlı olup 6 buton ile 6 röle kontrol devresi ihtiyacı

Yazılım aklımda @mylifese elimde olmayan nedenlerden ötürü eve geçemedim henüz. Bir kaç gün içinde geçerim inşallah. İlk iş senin programı halledeceğim on dakikalık işi var zaten. Beklettiğim için kusuruma bakma.

@mylifese Dostum çok geç oldu farkındayım ama ancak bu akşam elim değdi programa. Buyur istediğin gibi çalışan devre. ISIS şeması biraz karışık oldu anlamadığın yer olursa sorabilirsin. Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• LCDBUTON.rar
    18.7 KB · Görüntüleme: 23
teşekkür ederim.eline sağlık.
soru-1
1.butona basıldığında lcd ekranda röle 1 mi yazacak.2.röle .... 3. röle
1.buton.Logıc
2. buton -low-
3. buton -med1
4. buton-med2
5. buton hıgh
6.buton con.tester lcd ekranda yazmalı her bir butona basıldığında ona karşılık ekranda yazı yazmalı di mi?
soru 2- hex dosyasını ısıs ta nasıl simüle edebiliriz. ve netten araştıracağım. devre yapma ile ilgili sorunum yok.

soru-1
1.buton.Logıc
2. buton -low-
3. buton -med1
4. buton-med2
5. buton hıgh
6.buton con.tester lcd ekranda yazmalı her bir butona basıldığında ona karşılık ekranda yazı yazmalı di mi?
soru 2- hex dosyasını ısıs ta nasıl simüle edebiliriz. ve netten araştıracağım. devre yapma ile ilgili sorunum yok.

İsiste birebir devreyi kurduktan sonra işlemci üstüne tıklayıp menuden hex dosyasını göstereceksiniz

soru-1
1.buton.Logıc
2. buton -low-
3. buton -med1
4. buton-med2
5. buton hıgh
Aynen senin konuda istediğin şekilde yaptım. Simulasyonda göreceksin zaten.
Hex dosyasının nasıl simule edileceğini arkadaşımız açıklamış. Kolay gelsin

merhaba t-tech siz bana yardımcı oldunuz .tekrar yardımcı olur musunuz. bu programa ek olarak bir de tarafa ekleyebilirmisiniz.
1-tarama butonuna uzun süre basıldığında ve bu butona basılı iken butondan biri veya bazılarını seçilip seçme yapılacak . yani istenilmeyen çıkışlar iptal edilecek. bu tarama geçişleri 3 sn gibi sürede olacak
2-tarama butonuna uzun basıldığında seçipte iptal edilen butonlar tekrardan kaldırılabilinecek. tüm çıkışlar normale dönecek.
3-istenilenler butonlara göre ekrandaki buton çıkış yazılar aynen yazmaya devam edecek.

med1 ve med2 diyelim bu çıkışlar istenilmiyor. diğer buton çıkış kanaları aktif olsun.
tarama butonu basıldığında 3 sn aralıklarla low...lojıc ...hıgh...c tester yazacak ve çıkış röleler aktif olacak.
yardımcı olursanız sevinirim. ücret karşılığında

Forum istatistikleri

Konular
129,241
Kullanıcılar
451,625
Son üye
artm13
Geri