Lcd monitöre Flouresant yerine Led takabilirmiyiz.

ibosch01

Üye
Merhaba arkadaşlar, Lcd Monitörün flouresant ışıkları yerine şerit led bağlayabilirmiyiz.bu konuda çalışması olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.iyi çalışmalar.

S.a baglayabilirsin ama özel sürücü devresi ve ledleri gerekiyor .
LCD Monitör Lambası

burada aradıgın led ve sürücü var montajıda internette videolarda bakabilirsin uygulaması ilk seferde biraz zor oluyor ama tecrübe kazandıkca pratik olur senin icin.Ben denedim flouresant arasında fark yok hem daha az enerji tüketiyor hemde uzun ömürlü iyi forumlar

şerit ledlerin yerleri belli oluyor önüne kağıt gibi bişey koymak gerekir ışıgı dağıtması için.. Dimi ?

Tam olarak bilmiyorum serit ledleri denemedim ama benim kullandıgım ledler seritledlerden bir farkı yok gibi sadece esnemiyor arkasındaki kartonu sert tam olarak baska bi farkı varmı bilmiyorum ama görüsünüs bakımından hic bir farkı yok sadece sürücü devresi var

Arka fon isik, kontrasat ve dimming ayarlarini nasil yapacaksin? bunlari monitorun s.w'i inverteri kontrol ederek yapyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…