Led diyot yardım

Ratelarus

Üye
Herkes iyi günler. yaptığım maket için 3mm beyaz led diyot kullandım. tek tek yanıyorlar ama hepsini toplu yakmak istediğim zaman kabloların birleştiği yer aşırı ısınıyor ve bir iki yed sanırım ex oldu. resimlere bakabilirseniz ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-07-16 at 13.49.26.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-16 at 13.49.26.jpeg
    469.9 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2024-07-16 at 13.49.30.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-16 at 13.49.30.jpeg
    335.5 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2024-07-16 at 13.49.34.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-16 at 13.49.34.jpeg
    186.9 KB · Görüntüleme: 8
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bağlantıları izoleli yapın.
Birbirleri ile temas etmesin.
Bağlantılar arası Kaçak var.(Isınma yapıyorsa)
Lede göre besleme voltajı ve akım sınırlandırma direnci kullanıyorsunuz değil mi?
Toplamda kaç adet LED aktif olacak.
Seri veya paralel bağlantı olacak mı?

her led için tek kablo kullandım. 70 led var. toplam 140 uç açıkta. Ben saf gibi hepsini birbirine bağlar + - elektrik verip çalıştırabilirim diye düşündüm. maket çok büyük o yüzden elektrikçiye götüremiyorum. elektrikçi çağırma şandımda yok. çalıştırırken telefon şarj cihazı kullanıyorum.

Telefon şarjı yeterli gelmez. Ledler için Akım sınırlandırma direnci kullanmalısınız .
Kullanmazsanız LED ler kısa süre sonra ömürlerini tamamlayıp çalışmaz hale gelecektir.

Şu an dışarıda yım .
Akşama bir öneri yazarım
Kolay gelsin.

Ledlerle de yapabilirsiniz ancak Fiber Optik Kablo kullanmanızı öneririm. Kablonun/ışıkların çapını seçebilirsiniz.
Çok daha estetik ve kontrollü parlaklık sağlayabilirsiniz Farklı "renk karışımlarını" kullanabilirsiniz

fiberoptic.jpeg

Google'da şunu aratabilirsiniz:
Fiber optic scale model lighting

Star Wars: Star Destroyer

stardestroyer.jpg

Son düzenleme:
Ledlerle de yapabilirsiniz ancak Fiber Optik Kablo kullanmanızı öneririm. Kablonun/ışıkların çapını seçebilirsiniz.
Çok daha estetik ve kontrollü parlaklık sağlayabilirsiniz Farklı "renk karışımlarını" kullanabilirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 108972

Google'da şunu aratabilirsiniz:
Fiber optic scale model lighting

Star Wars: Star Destroyer

Ekli dosyayı görüntüle 108973

Çok mantıklı, değerlendirilebilir bir öneri...
http://www.zerolight.com.tr/Default.asp?K=0&K1=82

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,932
Son üye
ibo45

Yeni konular

Geri