lenze inverter yardım

taner74

Guest
merhabalar.biz lenze 8200 frekans inverteri kullanarak motor çalıştırıyoruz.bu motor makaraya sarılı olan kabloyu boşaltıyor.bizim sorunumuz motoru hızlandıramadık.motoru potans yardımıyla hızı ayarlıyoruz.inverter maksimum 12 hz gösteriyor ekranda.hangi parametreler ile oynamalıyız veya potansın değeri ile oynasak hızlanırmı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
dostum önceliklee senin potans uçların doğrumu takılı onu kontrol et sonra menü tuşuna basarak parametre c11 gel maksimum frekans ayarıdır burdan ayarlaya bilirsin bizde inverter tamircisiyiz ilgilenirseniz arayın 0212 674 90 63

ilginize teşekkürler.başaran aşkın arkadaşım dediğini yaptığımda oldu.ama şöyle de bir sorun oldu.potans olarak 10k kullandık.aparat şöyle çalışıyor.bir kol var ve bu kola potans bağlı.kol aşağıda iken motor duruyor.yukarı kalktıkça hızlanıyor.kolun en yukardaki hızı gayet iyi.kolun orta pozisyonundaki motor hızı biraz yavaş.potans değerini 5k yapmayı diye düşünüyorum.sizin düşünceniz nedir

o herşeyden olabilir ama potanstan yapmaz muhtemelen motor devri düşük olabilir mesela hız düşük olabilir ben potansatan yapmaz diye düşünüyorum

ilginize teşekkürler bu makinenin şu anli hızının yeterli olduğuna karar verdik.

rica ederim herzaman yardımcı oluruz iyi çalışmalar bi sorununuz olduğunda bana özelden msj atabilirsiniz

kullandığınız sistemde dancer kontrol için PID bloğu kullanılmıştır. bu durumda PID bloğunun etkinlik değeri yada PID parametreleri ile oynamanız gerekir.

LENZE marka sürücüden daha önce kullandım.Kesinlikle memnun olamadım.Potansı algılama sorunu ve bir süre sonra yani 1 yıl kadar sonrada kartları yanmıştı.Sizin böyle sorun yaşamamanızı dilerim.Kullanacak arkadaşlara bilgi olsun istedim.

lenze mukemmel bır surucudur arkadaslar uzun yıllardır kullanıyoruz cok fazla ozellıklerı var... arızalanması konusuna gelınce dogru secım ve ayarlarda sorun olmaz....

0-10 v ile değil de 4-20 ma analog referans girisi kullanarak pid ile sorunsuz çalıştırırsınız. anladığım kadarıyle sisteminiz pay-off olarak çalışıyor ve dancerden referans alarak motora hızlanma veya yavaşlama direktifi veriyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,848
Kullanıcılar
450,952
Son üye
Emre Aytekin

Yeni konular

Geri