Mach 3 programına ihtiyacım var...

Üstad, Toshiba lara bakıcam, dediğiniz gibi lpt çıkış seviyeleri ile ilgili mesajları hatırlıyorum, satın almadan onlarıda bir araştırayım. mehmetkose'nin çalışmasını bilmiyorum ama bakarım.
Saygılar
Evvelden laptoptaki seri portlar da zayıfmış diye bilirdim demek aynı şey paralel için de geçerli, elektronik devre ile veya dış besleme ile iyileştrilir sırf bu yüzden mevcut laptoptan vazgeçmeyin.

Fujitsu Siemens Lifebook 38310

Hızlı hiç fena değil. En son SSD taktım uçuyordu. Win7 ve Mach3 de sorunsuz.

Hanıma yeni laptop alıp ona ben konmayı düşünüyorum.

Evvelden laptoptaki seri portlar da zayıfmış diye bilirdim demek aynı şey paralel için de geçerli, elektronik devre ile veya dış besleme ile iyileştrilir sırf bu yüzden mevcut laptoptan vazgeçmeyin.
Tamamdır loptop almadan önce konuyu araştırcam, sağolun.

Fujitsu Siemens Lifebook 38310

Hızlı hiç fena değil. En son SSD taktım uçuyordu. Win7 ve Mach3 de sorunsuz.

Hanıma yeni laptop alıp ona ben konmayı düşünüyorum.
Bilgiler için teşekkürler, dediğim gibi öncelikle lpt çıkış seviyeleri ile ilgili araştırma yapıp sonrasında mecbur kalırsam sizlerden gelen bu bilgiler çerçevesinde hareket ederim.
Eh artık sana zahmet yenge hanıma güzel bir loptop almak boynunun borcu, çünkü size çok değerli bir armağan verecek yakın zamanda inşallah. Sağlık ve sıhhatli olması dileğiyle tüm ailene sağlıklar dilerim kardeşim.:)
Saygılar

Sozel ustam sıkıntı tam olarak ne? Mach3 kurdun ama motorları çalıştırmıyor mu?

Eğer öyleyse sana ramerturk'un bahsettiği ve benim sorunumu çözmüş bir yöntem var. İlgili mesajı arayıp bulayım.

Sozel ustam sıkıntı tam olarak ne? Mach3 kurdun ama motorları çalıştırmıyor mu?

Eğer öyleyse sana ramerturk'un bahsettiği ve benim sorunumu çözmüş bir yöntem var. İlgili mesajı arayıp bulayım.
Motor normal dönmüyor, adım atlıyor, tekliyor, bazen azicik normal dönüyor kısaca takır, tukur desem yeri var. Lpt çıkşları 3,3v civarında.

Laptop olduğu için öyle. Windows'ta bir seçenek var. Bilgisayarın laptop değil de desktop olduğunu söylüyorsun. Tüm güç ayarları ona göre değiştiriyor. LPT voltajını da arttırıyor. Bendeki IBM'i bu sayede kullanabiliyorum.

Bunu bir dene abi.

PCMCIA kartımı beklerken biraz daha araştırdım. Dizüstü bilgisayarlar ve Mach3 arasındaki sorunların çözümleri konusunda daha çok fikir sahibi oldum. Özetleyecek olursam;

> Go to Control Panel
> Go to System
> Go to Hardware tab
> Go to Device Manager
> Click on [+] on Computer
> Right Click on displayed ACPI power saving profile
> Choose 'Update Driver'
> Choose 'Install from Specific Location'
> Choose 'Don't search I will determine location'
> Choose 'Standard PC'
> ... then confirm.

The system will then need to restart, so let it do so. Then it will discover every chip that it has and will load a new driver for it, which it will have on board. This process may take some time and you may experience waves of paranoia, but press on. then a final restart should do it.

When I re-ran DriverTest.exe the it was as if a miracle had been performed.

- Denetim masasına git
- Sisteme git
- Donanım tabına git
- Aygıt yöneticisini aç
- Bilgisayarım kısmını genişlet [+]
- ACPI güç yönetimine sağ tıkla
- "Sürücüyü güncelle" seç
- "Farklı konumdan yükle" seç
- "Standard PC" seç

Bilgisayar kapanıp açacak ve her çip için yeni donanım sürücüsü yükleyecek. diyor.

Suat, verdiğin ayarları (dell d600 laptop) yaptım çalıştı, lakin arada bir adım kaçırıyor. Lpt kablosunu desktop a takıyorum motor daha hızlı dönüyor bunun sebebi işlemci hızıylamı ilgili yoksa power ilemi, Laptop 1,6Ghz desktop 2,4Ghz.

hmm. O zaman kernel speed ayarını yapmışsındır ama yine de sorayım.

Forum istatistikleri

Konular
129,330
Kullanıcılar
451,788
Son üye
Haydar1905

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri