Mach3 CNC yi görmüyor

Bahsettiğiniz 17. sayfadaki seçeneğe dikkat etmedim. Belki drek onaylayıp geçmiş olabilirim. Tekrar aynı ayarı nerden yapabilirim.

Üst menüden config==> config plugin

Açılan pencerede usb motion card olmalı sol tarafında yeşil tik olmalı

Üst menüden config==> config plugin

Açılan pencerede usb motion card olmalı sol tarafında yeşil tik olmalı

Plugini aktif ettikten sonra, sağ alt köşede tekrar pencere görünmeye başladı. Ancak ilk önce görüyor, sonra görüldüğü gibi hata veriyor. Sanırım çözüme kavuşmak üzereyim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı2.JPG
    311 KB · Görüntüleme: 84
Plugini aktif ettikten sonra, sağ alt köşede tekrar pencere görünmeye başladı. Ancak ilk önce görüyor, sonra görüldüğü gibi hata veriyor. Sanırım çözüme kavuşmak üzereyim.

farklı usb portlarını dene bilgisayardan. Usb kabloyu değiştir. Usb kablo çok dandik bişey olmasın ısınma ondan da olabilir. Ne kadar ısınıyo bilmiyorum ama

farklı usb portlarını dene bilgisayardan. Usb kabloyu değiştir. Usb kablo çok dandik bişey olmasın ısınma ondan da olabilir. Ne kadar ısınıyo bilmiyorum ama

5 farklı kablo ile deneme yaptım sonuç değişmiyor.

Zaten bende adettir. Arızanın en bilinmeyeni gelir beni bulur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Muhtemelen mach3 versiyonundan. Nereden indirdin? 64 bitte çalışmaz. 32 bit windows 7'de ise sadece belirli bir versiyon çalışır.

Zaten bende adettir. Arızanın en bilinmeyeni gelir beni bulur.
Birde şu linkteki zipi indir. İngilizce olan pdfteki anlatılanı yap bakalım farklılık olabilir.

Ayrıca usb aygıt tanınamıyor veya işte kartla bağlantı kurulamıyor dediğinde çözüm bulucu bişeyler çıkar oradan dene şansını ama önce ilk dediğimi pdf i uygula bi

Muhtemelen mach3 versiyonundan. Nereden indirdin? 64 bitte çalışmaz. 32 bit windows 7'de ise sadece belirli bir versiyon çalışır.
Makina ile verilen sürüm. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Sorun çıkarmıyordu. Sistemim 64 bit, 2 pc de de sorunsuz çalışıyordu. Çalışır durumdayken birden verdi arızayı.

Eksik oldu sanırım. Link görünmüyor.

64 de nasıl çalışıyo hayret. Bildiğim kadarıyla 64 de çalışmaz. Çalışsada iyi olmaz diye duydumdu.

Dediklerimi uyguladın mı

64 de nasıl çalışıyo hayret. Bildiğim kadarıyla 64 de çalışmaz. Çalışsada iyi olmaz diye duydumdu.

Dediklerimi uyguladın mı
Önceki mesajımda belirttiğim gibi. Link görünmüyor. Sabah 5 adet usb kablo ile denedim. Yazıcılarımın felan kablolarını, yedek kablolarımı. 3 tanesi uyumlu gelmedi, mach kartta ışıkları yakmadı. 2 kablo uyumlu geldi 2 ışık yaktı, ama sonuçta ekran görüntüsü verdiğim hata ile karşılaştım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…