Mach3 CNC yi görmüyor

http://leafboy77.com/index.php/en/h...on/card-akz250/1-mach3-usb-motion-card-akz250

Bu sayfada herşey var. Sayfanın aşağısında plugin yazıyor. Ordan indirebilirsin ama ne kadar güncel bilemeeim. 2013 de güncellenmiş doğruysa.
Ekran Alıntısı.JPG

İnternetten güncelle dedin mi burada ?

Kesin çok basit bişeydir. Bu kadar uğraşmamak lazım :)

İnternetten güncelle dedin mi burada ?

Kesin çok basit bişeydir. Bu kadar uğraşmamak lazım :)
Evet, neredeyse denemediğim yöntem kalmadı. Sorun çok basit gibi sanki, Ama benim kaderime, hep ilki bana denk geliyor. Tatil sonrası servis gelir, aha şunu az ileri çek der , sorun düzelir bunuda tahmin etmiyor değilim. :)

Farklı birşey gelmedi aklıma derken bişey daha var. Birşey değişeceğini sanmoyorum ama port&pins sayfasındaki ilk sekmede kernel hızı var. Onu 100khz seçili değilse onu seç bi ne olacak

Yeniden kurduğunda aynı dosyayı kopyala yapıştır yaptın ama yine de port s&pins kısmından ayarları kontroş ettin mi eksenler aktif mi pin numaraları falan doğru yazılı mı

motor-outputs-configuration.jpg

Şu sayfadaki step port pin port kısmının hepsini 1 yap

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeniden kurduğunda aynı dosyayı kopyala yapıştır yaptın ama yine de port s&pins kısmından ayarları kontroş ettin mi eksenler aktif mi pin numaraları falan doğru yazılı mı
Öncelikli olarak bu hatadan kurtulmam gerekiyor. Cihaza bağlantı hatası veriyor.
Ekran Alıntısı1.JPG

Sıkıntı bu zaten [emoji23]
Bu hatadan kurtulamayınca yaptığım tüm değişiklikler mach proğramda kalıyor. Cihaza herhangi bir etkisi olmuyor. Kontrol ünitesinde ki Simens led göstergeli motorda düğmelerle oynayınca frezeyi çalıştırabildim, ama eksenlere herhangi bir hareket veremedim. O da sadece kontrol ünitesine elle müdahalede. Pc üzerinden değil yani.
Kullanılan mach3 kart, dandik birşeymi ? cihazı ucuza getirmek için kofti bir kart kullanılmış olabilir mi. Herhangi bir müdahale görmeden kısa sürede bozulabilecek bir kartmı bu. :(

Forum istatistikleri

Konular
129,073
Kullanıcılar
451,360
Son üye
warlock4157

Yeni konular

Geri