Mach3 CNC yi görmüyor

olur mu mavi kablolar var dandik aslında ama kısa.
bunu söylememin amacı data aktarımında uzunluktan veri kaybı oluyordur bir de kısa ile deneyin demek istemiştim.

Selam, güvelik duvarını kapatıp virüs programını da devre dışı bırakıp bir deneyin. Belki antivirüs programı usb yi bir şekilde engelliyor olabilir.

Sorun çözüldü. 5000₺ lik 2 adet win 10 yüklü pc çalıştıırmadı. 150 ₺ ye aldığım nuhun gemisinden kalma laptop win 7 çalıştırdı. :)

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Ben demiştim win10 olmaz diye

Geçmiş olsun o zaman :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben demiştim win10 olmaz diye

Geçmiş olsun o zaman :)

İlginç bir durum. Millet uzaya giderken, Mach3 Taş devrine zorluyor milleti :)

Emeği, desteği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlginç bir durum. Router çalışırken arıza yapmamışmıydı. Yoksa benim bunaklık ilerledi mi

İlginç bir durum. Router çalışırken arıza yapmamışmıydı. Yoksa benim bunaklık ilerledi mi
Evet çalışırken arıza yaptı. Pc ve CNC açıkken ben müşterimle ilgilendiğim 1 saat gibi bir arada, windows 10 güncelleme yapmış ve mach3 ü tehdit olarak görüp engelleme yapmış. Win 10 driver güncellemeleri, defender güncellemesini geri almam, mach3 tekrar kurmam, buna benzer çabalar fayda etmedi, win 10 makinanın çalışmasına müsade etmedi.

Şuan mach3 açtığım anda spindle motor direk çalışmaya başlıyor, elle spindle motorun çalışmasını durduruyorum. Kod yükleyip kesim yapmaya başladığımda da step motorlar çalışıyor, ama spindle motor çalışmıyor, elle başlatmak zorunda kalıyorum. Bunu çözmeye çalışıyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı ?

Son düzenleme:
Şuan mach3 açtığım anda spindle motor direk çalışmaya başlıyor, elle spindle motorun çalışmasını durduruyorum. Kod yükleyip kesim yapmaya başladığımda da step motorlar çalışıyor, ama spindle motor çalışmıyor, elle başlatmak zorunda kalıyorum. Bunu çözmeye çalışıyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı ?

Resimdeki kısmı kontrol et tam tersini yapıp dene
2017-09-08_10-41-59.png

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri