Mach3 Elektrik Hattı, Topraklama Hattı Sorunları

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Mach3 ile elektrik hattı sebebiyle parazit sorunu, adım kaçırma yada servo kullananlarda motorun sapıtması gibi ekşınlı dönemler yaşayanlar oldu mu ? :) :)

Dediklerini TB6560 kullanırken bol bol gördüm. : )

Adım kaçırma hiç olmadı. Bir kaç kez programın ortasında bağlantı koptu ama bunun elektrik hattından değil de USB kablonun kalitesinden olduğunu sanıyorum.

Usb kablo çıkması olayı bende de oldu. Çıkma bile değil aslında frezede pc nin usb soketindeki boşluktan dolayı sağ sola oynamasıyla bağlantı koptu bi kaç kez.

mach3 ün yüklü olduğu pc de başka hiçbir şeyin yüklü olmadığına eminsiniz dimi ??
hatta cnc iş yaparken mach3 penceresini minimize edip aşağı alıp sonra yukarı bile almayın :D
hatta ekran koruyucu bile olmasın monitör kapanma da dahil buna..

motor stall olmasından dolayı adım kaçırması konusu hariç bir tane sapıtma yaşadım o da windowsun kendi uzak masaüstü ile kullanmam dı. mach3 açık bile olmasa windowsun kendi uzak masaüstü programı lpt portuna saçma sinyaller yolluyordu bazen motorlar ufak ufak hareket bile ediyordu..

mach3 ün yüklü olduğu pc de başka hiçbir şeyin yüklü olmadığına eminsiniz dimi ??
hatta cnc iş yaparken mach3 penceresini minimize edip aşağı alıp sonra yukarı bile almayın :D
hatta ekran koruyucu bile olmasın monitör kapanma da dahil buna..

motor stall olmasından dolayı adım kaçırması konusu hariç bir tane sapıtma yaşadım o da windowsun kendi uzak masaüstü ile kullanmam dı. mach3 açık bile olmasa windowsun kendi uzak masaüstü programı lpt portuna saçma sinyaller yolluyordu bazen motorlar ufak ufak hareket bile ediyordu..
Mach3 den başka bişey yok. Bi kez mecbur kaldım ekran driver ı için nete bağladım ama üzerinden 1 yıl geçti neredeyse. Mach3 dışında hiç bişey yok pc de. Screen seti değiştirdik sadece ana ekrana yeni buton ekledik eğer yeni screen bozuyorsa işi. Oha diyorum artık :)

Benim Mach3'ü çalıştırdığım dizüstü bilgisayarda AKZ250'nin USB kablosu ve pendant olarak kullandığım shuttle'ın USB kablosu takılı. Bu iki kablo makine çalışırken birbirine çok yakındı. Makine aynı gün içinde bir kaç kez durdu. Kabloları ayırdım. Arada 10cm kadar mesafe oldu. Sonra 2 saatlik kesim hiç takılmadan tamamlandı.

Atölywnin elektriğinde ayarsızlık olduğunu fark ettim. Bu yüzden voltaj regülatörü almayı düşünüyorum da acaba mantıklı olur mu diye.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,306
Kullanıcılar
451,746
Son üye
beloved20
Geri