Mach3 kapalı çevrim

Encoderin A ve B uclarini her hangi input çıkışına, V0 ve Vcc uclarini da gnd ve 5v çıkışına bagliyorum. Mach3 icerisindende encoder ayarlarini yaptinmi encoder degerlerini okumaya baslayabilirsin.

A ve B uçlarından A- ve B- olan uçlarımı kullanıyoruz yoksa A+ ve B+ uçlarımı

Sevgili lent..
Aslında Bende herşey acık büfe ama adamına göre kimine ticari oluyo, meslek icabı oluyo, maddi oluyo,manevi oluyo.....[emoji6][emoji6][emoji6] anlatabildim mi..
Eyvallah takılayım dedim önceki mesajda baya ticarı sır deyimi geçmişti, saygılarımla.

Gidişat oyle gozukuyo. Neden yapilamayacagini yazan yok.
Yapılabilecek bişi ama değermi..yani servo motor almamız gerekirken steple iş yaptırıp bunu enkoderle kontrol etmek..ne bilim güzel ama ilerdeki bi konu..

Ama güzel ve gerçekten değerli bir konu...

Eyvallah takılayım dedim önceki mesajda baya ticarı sır deyimi geçmişti, saygılarımla.
Beton nun dört tarafı sır olsa ne olur olmasa ne olur.....bi an kendimi ağaoğlu gibi gördüm..lent burdan atlar geçicek..insanlar burda olucak..(ağaoğlunun reklam sözleri)
Bi de tek amale ben olmamak beni memnun etti forumda baya beton döken varmış.. baya amele varmışız dedim...

Hocamin sözünü hatırladım,

"Bak oğlum, sır diye birşey yoktur, 1000 saatlik çalışmadır o. Ama bazıları 3000 saatte varır.." Bu vesile ile analım hocamızı.

Öğretmenler günü kutlu olsun bu vesile ile.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocamin sözünü hatırladım,

"Bak oğlum, sır diye birşey yoktur, 1000 saatlik çalışmadır o. Ama bazıları 3000 saatte varır.." Bu vesile ile analım hocamızı.

Öğretmenler günü kıtlu olsun bu vesile ile.
Bu bizim beton işi cuk diye oturdu..gerçekten öyle oldu...

Abi olayı bilmiyorum, ama durumu izah ettiyse ne mutlu :)

Encoder ayarları sayfasında velocity kısmına neyin hızını yazacağız ?

Forum istatistikleri

Konular
129,340
Kullanıcılar
451,811
Son üye
benanç.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri