Makelsan Lion 1200VA (720W) UPS 360 wattı karşılamıyor?

bu testi lamba ve ısıtıcı dışında ne ile yapa bilirim?
Çay, cezve tipli kahve, su ısıtıcı, bütün ısıtıcılar, saç kurutma (motoru küçük olduğundan) kullanılabilir.
Teknik özellikleri doğru verilmiş ise (siz 1200VA diyorsunuz) 1000 watt lık ıstıcı bile olabilir, ama 500watt ile rahatlıkla çalıştırabilmeniz gerekir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
7A/h aküler bu gibi yüksek güçlerde yeterli olmaz.
Eğer akü kapasitelerinin yeterli olmadığı lamba testi ile anlaşılırsa tavsiyem 17A/h lik akülerden almandır.
https://www.pilburada.com/yuasa-np-...9tw_EnfrWAzMcBcpmxrrvE2ggzyhZsyaJ7oaZPYRTXLm5
Bu ürünün 60A/h lik olanını bir arkadaşıma önermiştim Arabasında uzun süre boyunca kullandı ve çok iyi idi.
https://www.solarmagazam.com/12V-20-Ah-Csb-Hitachi-Akü-12200
Ekonomik ama kaliteli istersen de bu ürünü tavsiye ederim.
Tahminlerimce bu aküler ile o PC yi 30 dk süre ile çalışır tutabilirsin.

Bendeki ups'te 12V 7A vrla akü var. Akü yeni olduğunda da pc'yi 10-12 dakikadan fazla çalıştırmıyor. Aldığım akü kaliteli ve marka akü değildi.
Geçenlerde oyun oynarken aniden elektrikler gitti hızlıca ALT+F4 yapıp kurtardım. gerçi save alamadım ama bilgisayarı pat diye kapanmaktan kurtardım. oyundan çıkdıktan sonra 40 dakikadan çok çalıştırdı kapanmadı.
peku ustam bu aküleri tekrar şarj etmesi sorun çıkarmaz mı? birde paralel olarak 2 tane 12v 7a/h akü bağlaya bilirmiyim?

Az yükte 40 dk gibi çalıştırıyorsa sistemin normal akü kapasitelerin azdır.
Dolayısı ie dışardan 17A/h lik akü bağlayabilirsen PC tam yükte iken bile en azından yarım saat idare eder. Bu sürede de her işini halledebilirsin.

ustam biliyorum fazla soru sorup rahatsız ediyorum. bu akülerin yanına 2 tane daha 12v7 a/h akü paralel bağlaya bilir miyim ? bunlar seri bağlanmış12v+12v=24v ediyor yalnış bilmiyorsam. bunların yanına 12v+12v paralel nasıl bağlanır?

Parelel bağlama riskli olabilir.
Aynı akülerden bulmalısın. Esasen iki akü olmasaydı parelel bağlamakta pek sakınca olmazdı.

Parelel bağlama riskli olabilir.
Aynı akülerden bulmalısın. Esasen iki akü olmasaydı parelel bağlamakta pek sakınca olmazdı.
nasıl riskleri ola bilir? bu işleri iyi bilmiyorum.
Tamam hocam. Bu testi aküleri ölçerek yapıp sonucu paylaşacağım.

nasıl riskleri ola bilir? bu işleri iyi bilmiyorum.
Seri bağlı akülerin iç dirençlerinin tam olarak aynı olması gerekir.
Senin sistemde ikişer tane seri ikişer tane de paralel olacağı için iç direnci yüksek olan bir akü varsa sağlıklı olmaz ve akülerden birisi daha çabuk ölür.
Ancak aynı tarihlerde üretilmiş aynı marka ve özellikte 4 tane 7A lik alırsan 4 lü kullanabilirsin.
7A lik akü fiyatları ile 17A lik olanları kıyasladığımızda 2 adet 17A lik daha mantıklıdır.

siz verdiğiniz linkteki 20 a/h akü iyi gözüküyor. Ama ben Azerbaycanda yaşadığım için burada bulmam gerek. ben şöyle düşünüyordum (12v 7a/h+12v 7a/h) seri ve (12v 7a/h+12v 7a/h) seri bağlayıp bunları ups e paralel bağlamak. ama markaları filan ayrı olduğu için olmaz diyorsunuz anladığım kadarıyla.

SALAMLAŞAN o ülkede de 17A lik akü bulunur sanırım. Bence hiç riske girme 2 adet 17A lik akü soruştur. Çin işi çipindirik ürünlerden değilse gayet güzel çalışır.
Benim önerdiğim markalar da oralarda bulunabilir sanırım.
Ttech gibi markalardan alma da..
Tabii ki bu işte akü bağlantılarını halletmen gerekir. Sağlam bir kablolama ile iyi bir vidalama yapabilmelisin.
Markalar aynı olsa bile akülerden birisi az deforme olmuşsa tüm sistem verimsiz çalışır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…