Makinenin yazılımıni değiştirmek - editlemek (mümkün mü)

Bir mikroişlemci alayım, sonra kart tasarlayıp program yazayım işin basit kısmı.

Makinedeki her işlem için ayrı voltaja, ayrı komuta ve süreye; bunları kontrol edecek ayrı komponentlere ihtiyaç duyulacak.
Suyu litre bazlı neye göre belirleyeceksin? Fazla alsan rulman keçesi kısa sürede sızdırıp rulman dağıtacak. Kazan kilogramı fazla su ve çamaşır ile motora, kayışa yük bindirecek. Amortisör kısa sürede işlevini yitirecek.
Resiztans ve ventil 220 V iken prosestat, ntc gibi elemanlar düşük voltaj isteyecek.Kolay gibi gözüken şey aslında teknik bilgi ve test edilmişlik ile yazılıma dönüşür.

Makinenizdeki prosestat böyle ise vidasını çevirip fazla su aldırabilirsiniz.Değil ise yapamazsınız.

p192d14.jpg

10 numara vakit geçer ha bu işle teknik olarakta baya gelişirsin, bitirme tezi olarak bile yapılır bu, sonra b/s/h a girer artık :D

Öncelikle herkese hayırlı bayramlar

Eski makinelere yıllardır meragim var

Onların iyi yikamasinin bir sebebi de bana göre bol su alması uzun süren on yikamalari vs

Merak ettiğim konu bir makinenin islemcisinden yazılımını çekip editleyemezmiyiz

Yada universal bir beyin alip istediğimiz şekilde oynayamazmiyiz

Siz değerli ustaların yorumlarını bekliyorum nette biraz bakındım ama somut bir bilgi bu
Bence en önemli etken bol su almasi. Bu işlemide protestat mekanikse kolay, ayarlarsin. Elektronik ise protestat hortum boyunu uzatıp deneyebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri