Masa üstü Sigma cnc çalışması (togi cnc project 3)

y ve x tamam ama z ekseni bilyalı somunu ciddi ciddi dağıttım.

Geçenlerde çektiğim fotoları koyayım..
IMG_0034[1].JPG
IMG_0035[1].JPG
IMG_0038[1].JPG

Bizde halen motoru kayışla mı bağlasam kaplin mi kullansam kararsızlığındayız. :)
Hayırlı olsun hocam. darısı bize :)

Oyuncağımı kayışlı , sigma cnc vidalı milli hemde en kalınından(25/5) yapıyorum.Bu arada 2A lik motorlara kasnak almam lazım...:confused:Al al bitmiyor valla.

Togi abi makinan hayir ugurlu olsun.... kayislari htd ozelikte olmasina dikkat et ve bu sekilde almayi unutma...
Ray araba vidali mil somun bunlarda wd 40 kullanmak ölüm.. amatoru bilmem ama profesyonel kullanilanilan 2 tezgahta vidali mil somunlarinda kitlenme yapmistir... ve kitlenmenin sonucu akiskan olmayip kullanilan yagin yanmis tortusu nedeniyle bilye kirmistir... 68 numara yag kizak ray ve somun icin kullanilmakta ve makina uzerindeki bi zaman saati ile kontrol edilerek uygulanmali... bu tip seyler yag yagdir hepsi yaglar demek yanlis... sana yagda ya ama yemekte dahi kullanmak yanlis..

y ve x tamam ama z ekseni bilyalı somunu ciddi ciddi dağıttım.
Vidalı mil ile bilyalı somun aynı marka olmadığı için sanırım somunu dağıtmışım.Şimdi arama çalışmalarına başladım.Vidalı mil ve somun .Vidalı milide zar zor daha yeni işletmiştim...

Yeni fabrika montajında çalışıyorum bu nedenle projeme ara vermek zorunda kaldım.Ama bakıyorum kimselerde görünmüyor ortalıkta:)

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,921
Son üye
duran_elektrik

Yeni konular

Geri