Masa üstü Sigma cnc çalışması (togi cnc project 3)

.. kırılıp bozulmalarını ..

Söz dinlemeyenin sonu..:(

Atakan o millerde ısıl işlem var. Tekrar yaptırmak metali daha sert yapar mı emin değilim. Şahin'in arabaları fena değil ama vidalı mil somunlar gerçekten kalitesiz. Ben makineyi uzun zamandır kullanmadığım için henüz bir aşınma olmadı ama olursa paraya kıyıp kaliteli somun almayı düşünüyorum.

Eğer yağ siyahlaşıyorsa yanlış yağ kullanıyor olabilir misin? Ben yağcıdan Shell marka silindirik tüp içinde bir yağ aldım. Rengi hiç değişmiyor (veya çok az değişiyor).

Söz dinlemeyenin sonu..:(
abi bir ara uçlarına demir kaynatıp tekrar tornalat demiştin ama buna zamanım yok.
tornacıya anlat yaptır aman abi lütfen aynaya düzgün sabitle lütfen eksen kaçıklığı olmasın.
bide sanırım milin kendisi de yamuldu herhalde.
amaaaan saldım gitti zaten sadece y deki iki milde var bu sorun
bu hafta içi taşınıyorum köprüyü söktüm de aman allahım iki kişi zor kaldırdık köprüyü zaten odanın kapısından zor geçiyor makine.

suat abi evet şahinin arabalar güzel somunları biraz kalitesiz doğru diyorsun ama bana verdiği somunlar şimdiye kadar ne iş yaptıysam 0.01mm hatalı çıkarıyor. şimdilik bir sorun yok bakalım
bu arada kullandığım yağ gress tipi skf rulman gresi akışkan değil

Eğer buysa pek işe yaramıyor.

gres-yagi.jpg

evet bunun teneke kutulusundan almıştım zamanında
acaba kütür kütür olmasının sebebi bu mu ??
bence farketmez yağ yağdır rulmanında bilyaları var bununda var aynı hesap bence
ama mobilin yağları akışkan nasıl muhafaza edilecek oynar parçalarda onu anlayamıyorum sonuçta büyük oyuncaklarda yağ dolaşım sistemleri falan var hatta yağı filtre eden sistemde. o makinelere olur tabii ama bizim makinelere olmaz o tür yağlar

Yok benim bahsettiğim yağ da gres. Akşam fotoğrafını çekip koyarım.

Bu arada, ses somunlardaki bilyaların geri dönmelerini sağlayan plastik parçalardan kaynaklanıyordur. Gres bozulduğu için bilyaların hareketini yavaşlatıyordur. Bilya plastik kısımdan geçerken zorlanıyor ve bir noktadan sonra kurtulup diğer bilyaya çarpıyordur. : ) Komik gelebilir ama ihtimal kuvvetle muhtemel.

zaten söktüm taşındıktan sonra güzelce Bakım yapıp tekrardan yağlayacam ama somunları söksem mi sökmesem mi ikilemde kaldım

Bu arada, ses somunlardaki bilyaların geri dönmelerini sağlayan plastik parçalardan kaynaklanıyordur. Gres bozulduğu için bilyaların hareketini yavaşlatıyordur. Bilya plastik kısımdan geçerken zorlanıyor ve bir noktadan sonra kurtulup diğer bilyaya çarpıyordur. : ) Komik gelebilir ama ihtimal kuvvetle muhtemel.

bahsettiğiniz o plastikler ayrıyeten satılıyormudur. ben birtanesini biraz zorladım onun için sağlıklı çalışmıyor sanırım

zaten söktüm taşındıktan sonra güzelce bakım yapıp tekrardan yağlayacam ama somunları söksem mi sökmesem mi ikilemde kaldım
Sökme. Tepesinden WD40 sık. Gresin tamamını çıkarmaz ama büyük ölçüde rahatlatır. Somunu sökersen hayatın değişir. Kanser olursun mazallah.

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri