merdiven otomatiğini fotosele dónûştürme

bu benimde aklıma geldi aslında ama bu islerde acemi olduğumdan saçma diye düşündüm.Sizde öyle düşündüyseniz demekki yapılabilir.Yapacağım yer 4 katlı bir apartman bu arada tavanı matkapla delerken kabloya denk gelmemesi için bilinen bir püf noktası varmıdır yoksa şansmıdır bu =)
tavanı matkapla delme...nasıl olsa kablonun çıkışında takoz var.. sensörü takoz izasında şarjlı vidalama matkapıyla ile akıllı vidayı takarak direkt sık oldu bitti. yani vidayı tahtaya tutturacaksın

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu tahta kesin varmıdır tahtanın tam olarak hangi hizada olduğunu nasıl anlayacağım

sayın kocaeli klımacı mediven ara otamatigini sensörlüye bu şekilde cevrilir mi sizce? merdiven ara otamatigindeki faz ucu ile lamba ucu direk birbirine bağlanarak gerçekleşir bu? sizin yönteminizi anlayamadım...bana açıklayabilir misiniz?

Merhabalar Sayın DGN FRT;
Anlatım Biraz Yanlış Olmuş Özür dilerim...

Ben her lambaya bir sensör takılacağını düşünerek,Gelen Faz ile lambadan gelen kablo birleştirilip, lambanın faz kablosu sensörün girişine takılacak. sensörün çıkışı da lambaya takılacak şeklinde düşünmüştüm...

bu benimde aklıma geldi aslında ama bu islerde acemi olduğumdan saçma diye düşündüm.Sizde öyle düşündüyseniz demekki yapılabilir.Yapacağım yer 4 katlı bir apartman bu arada tavanı matkapla delerken kabloya denk gelmemesi için bilinen bir püf noktası varmıdır yoksa şansmıdır bu =)

Anahtarın yerine buat kapağı da takabilirsiniz... çocukların çıkarmaması için de bacaklarına hafif yapıştırıcı sürebilirsiniz hiç değilse boş anahtardan iyi olabilir...

Sayın DGN FRT'ın anlattığı gibi takoz mutlaka vardır....

çoğu eski binalarda görüyorum MO sensöre çevrilmiş ama anahtarlar duruyor. yani kısacası anahtarlar sökülmesse anahtar yerini kapatmaya çare aramaya gerek yok buat kapağı vs. Ama bina sakinleri illaki anahtar ve yerleri kalksın istiyorsa , kasa içi kağıt vs ile doldurulup alçı ile kapatılmalı

bu tahta kesin varmıdır tahtanın tam olarak hangi hizada olduğunu nasıl anlayacağım
Sökeceğin duyu söktüğünde görürürsün...Tam duyun yukarısına düşer açıkta olur zaten..Tabiki duyu söktükten sonra...Sensörün göbek kısmından sarjlı vidalama matkabıyla tahta izasında yukarıya doğru dönder...olay biter...

Merhabalar Sayın DGN FRT;
Anlatım Biraz Yanlış Olmuş Özür dilerim...

Ben her lambaya bir sensör takılacağını düşünerek,Gelen Faz ile lambadan gelen kablo birleştirilip, lambanın faz kablosu sensörün girişine takılacak. sensörün çıkışı da lambaya takılacak şeklinde düşünmüştüm...
Sayın kocaeli klımacı ne özrü ...rica ederim kardeşim...

Forum istatistikleri

Konular
128,892
Kullanıcılar
451,035
Son üye
Ethem zengin

Yeni konular

Geri