Metal işlemek için makine fikirleri

Makine çok güzel olmuş. Ustanın eline sağlık.

Kaynak işi bittikten sonra şase komple yüzey taşlamadan geçecek. Bu sayede çarpılma varsa (mutlaka olur) onlar da düzeltilir.

Hakan abi kendisi. Şimdi maltepe'ye taşınmışlar. Benim CNC'yi yaparken biz 3 mühendis öğrenciye sponsor oldu. Gece saat 00:30'a kadar bizim cnc'nin 15mm/7070 aluminyumlarını işledi. Yetmedi bir de bize gece nakliyesi ayarladı.(arkadaşının aracı)

Hem CNC yapıyorlar hem de fason kesim yaptıkları bir atolyesi var. İstanbul'da yana yakıla CNC'ci arayanlar(mdf ci dışında) başka bir yere gitmesin derim. Öyle 4mm den kalın kesemeyiz, su jeti kestirin (mdf'cilerin klişesi) gibi bir kuralda yokmuş. Onu da öğrenmiş olduk.

Bizim spindle'lar ile olur mu bilmiyorum ama CNC ile çelik bal gibi işleniyor.
Bilmem. ama bu canavar işler.

IMG_3317.jpg

IMG_3318.jpg

IMG_3319.jpg

IMG_3320.jpg

IMG_3321.jpg

IMG_3322.jpg

IMG_3324.jpg

Şöyle uygun fiyatlı yapıp satmaya başlasan da biz de spindle alırken üstüne bir 500 daha eklesek bunlardan alsak...

Merak ediyorum acaba Hakan bey makinelerinde takım değiştirmeyi nasıl yaptırıyor? Mach3 mü kullanıyor? Kullanıyorsa ne tür bir makro kullandığını merak ettim.

Evet abi takım değiştirmeyi de mach3 yapıyor. bende olması lazım örnek olarak atıyorum hemen

Birisini Mustafa abi paylaşmıştı zamanında ismiyle de kaydettim :D

Ekli dosyalar

• Takım Değiştirme Ramerturk.txt
    2.3 KB · Görüntüleme: 11
  • Takım Değiştirme.txt
    2.1 KB · Görüntüleme: 7
Teşekkürler faruk.

Bu da takımı değiştirdikten sonra takımın boyunuda sıfırlıyor.
@mehmetkose Abi ve @ramerturk (Mustafa Abi) yazıp düzenlediği otomatik takım değiştirme macrosu vardır içine @gpeker2003 (Gökhan Abi) yazdığı otomatik takım sıfırlama macrosu adapte edilmiştir. Sıfırlama probunun kordinatlarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz kordinat satırı belirtilmiştir.

Ekli dosyalar

• takım değiştirme ve takım sıfırlama macrosu.txt
    5.4 KB · Görüntüleme: 13

Forum istatistikleri

Konular
129,083
Kullanıcılar
451,375
Son üye
LINE FİLTRE

Yeni konular

Geri